Blog

Ranking drzwi zewnętrznych na rok 2024

Ranking drzwi zewnętrznych 2024.

Analizując dynamicznie zmieniające się na przestrzeni ostatnich lat trendy sprzedaży, postanowiliśmy przygotować zestawienie naszych najpopularniejszych drzwi zewnętrznych na rok 2024. Aby oszacować jakie drzwi zewnętrzne będą cieszyć się największą popularnością w bieżącym roku, nie wystarczy nam odpowiedzieć sobie na pytanie:

Jakie były modne drzwi zewnętrze w zeszłym roku?

Na przyszłe wybory klientów wpływa dużo więcej czynników. Zanim więc przejdziemy do zestawienia, podsumujmy sobie rok ubiegły i omówmy jakie czynniki mogą wpływać na wybory klientów w roku obecnym.

Modne drzwi wejściowe w 2023 roku — na co klienci zwracali uwagę w ubiegłym roku?

W ubiegłym roku klienci dbali zarówno o wygląd, jak i jakość drzwi wejściowych. Nie traktowali ich tylko jako elementu funkcjonalnego, ale również jako ważną ozdobę budynku. W porównaniu z poprzednimi latami dużo bardziej skupiali się jednak na elementach funkcjonalnych niż estetycznych. Poniżej zestawimy jakie czynniki były dla klientów najważniejsze w 2023 roku, kiedy wybierali drzwi zewnętrzne do swojego domu lub mieszkania.

Wybór drzwi o lepszej izolacyjności termicznej

Drzwi-pasywne

Kryzys klimatyczny to jedno z największych wyzwań, z jakimi boryka się globalnie nasze społeczeństwo. Aby powstrzymać postępujące zmiany, musimy zmniejszać zużycie energii, w tym również w naszych domach i mieszkaniach.

Unia Europejska dąży do poprawy termoizolacji budynków, a dla wszystkich materiałów budowlanych sukcesywnie zaostrza współczynniki przenikalności termicznej (U).

Zmiany te dotyczą również drzwi zewnętrznych. Obniża się dopuszczalne współczynniki izolacji termicznej drzwi (Ud). Od roku 2021 wartość ta nie może być większa niż 1,3 W/m2K, a w 2023 obniżono go do 1,1 W/m2K.

W obliczu wzrostu cen energii  wybór drzwi energooszczędnych staje się coraz bardziej opłacalny. Inwestycja w stolarkę o dobrym współczynniku izolacji pozwala znacznie obniżyć przyszłe koszty ogrzewania domu lub mieszkania.

Wybór drzwi z doświetlami

Doświetla

Doświetla to elementy szklane, które nie są otwierane. Uzupełniają one drzwi zewnętrzne i wpuszczają przez nie światło do budynku. Wybierając drzwi zewnętrzne z doświetlami, zyskamy zarówno praktycznie, jak i estetycznie.

Wybór drzwi z atrakcyjnymi wizualnie akcesoriami takimi jak pochwyty, aplikacje szklane, itp.

Wykorzystanie pochwytu i doświetli jako akcesoriów wizualnych do drzwi zewnętrznych

Drzwi wejściowe to nie tylko element funkcjonalny, ale także wprowadzający styl i charakter do naszego domu. Właśnie dlatego ważne jest, by wybrać drzwi z dodatkami, które nie tylko pełnią swoją funkcję, ale także wprowadzają dodatkowy urok. Popularne akcesoria, które cieszyły się największą popularnością wśród klientów w 2023 roku, to między innymi: wymienione wyżej doświetla i pochwyty (zwane również antabami).

Jaki był najczęściej wybierany kolor drzwi zewnętrznych?

Antracyt - najczęściej wybierany kolor drzwi zewnętrznych w 2022 roku

MARTOM sprzedaje rocznie ponad 70 tys. sztuk drzwi zewnętrznych na rynek polski, co pozwala stwierdzić, że ich kolory odzwierciedlają preferencje Polaków.

W naszej ofercie już od kilku lat największą popularnością cieszą się drzwi zewnętrzne antracytowe. Ich udział w sprzedaży wynosił w 2023 roku około 40%. Więcej o trendach kolorystycznych drzwi zewnętrznych przeczytacie tutaj: Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnętrznych 2024.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne MARTOM — jak zapowiada się obecny rok?

Obecny rok 2024 jest dla branży budowlanej jako kolejny trudny rok ze względu na inflację oraz wysokie koszty kredytów. Dodatkowo dochodzą do tego stale rosnące ceny domów i mieszkań. Oceniamy, że w pewnym stopniu może się to przełożyć na wyhamowanie powyższych trendów, które już w 2023 roku powoli zwalniały.

Klienci będą starali się obniżyć koszty, obniżając standard techniczny i wzorniczy wybieranych drzwi. Wydaje się jednak, że w pierwszej kolejności ograniczą zakup kosztownych pochwytów i aplikacji, natomiast niechętnie będą rezygnować z wysokiego standardu technicznego.

Ranking popularności standardów drzwi do domów na 2024 rok na podstawie oferty MARTOM

1. Standard ARKTIC z ościeżnicą metalowo-drewnianą – hit w segmencie PREMIUM

Standard ARKTIC z ościeżnicą metalowo - drewnianą
DRZWI O GRUBOŚCI SKRZYDŁA 72 MM

Standard 72 ARKTIC to drzwi z segmentu Premium dedykowane dla domów energooszczędnych. Są to produkty najczęściej wybierane przez Klientów budujących domy. Przyczyną ich popularności jest znakomita relacja jakości do ceny.

2. Standard ARKTIC z ościeżnicą aluminiową

Standard ARKTIC z ościeżnicą aluminiową
DRZWI O GRUBOŚCI SKRZYDŁA 72 MM

Parametry techniczne drzwi są podobne do tych z ościeżnicą metalowo-drewnianą, jednak z uwagi na wykorzystanie aluminium ich cena jest trochę wyższa.

3. Standard NORDIC – solidny i ekonomiczny

Standard NORDIC
DRZWI O GRUBOŚCI SKRZYDŁA 55 MM

Standard 55 NORDIC to drzwi z segmentu Medium dedykowane do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Spełnia wymogi izolacyjne dla drzwi zewnętrznych, a w przypadku modeli nieprzeszklonych również dla domów energooszczędnych. Standard NORDIC jest ekonomiczną alternatywą dla drzwi ARKTIC.

4. Standard PASSIVE – dla najbardziej wymagających

Standard Passive
DRZWI O GRUBOŚCI SKRZYDŁA 90 MM

Drzwi 90 PASSIVE przebojem podbijają segment Premium Plus. Spełniają, a nawet wyraźnie przewyższają ekstremalnie rygorystyczne wymogi dla domów pasywnych. Pod względem parametrów technicznych charakteryzują się najwyższą jakością.

Podsumowanie

W 2023 roku, klienci przy wyborze drzwi zewnętrznych zwracali uwagę zarówno na wygląd, jak i jakość. Najważniejsze były dobra izolacyjność termiczna oraz atrakcyjne wizualnie akcesoria, takie jak pochwyty i aplikacje szklane. Drzwi wejściowe są ważnym elementem, który dodaje stylu i charakteru do wyglądu budynku. W obliczu rosnących cen energii wybór drzwi energooszczędnych staje się coraz bardziej opłacalny. Przewidujemy, że w 2024 roku klienci będą częściej rezygnować z niektórych udogodnień wizualnych na rzecz jakości.

Pełną ofertę produkowanych przez nas drzwi zewnętrznej znajdziecie w naszym katalogu.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 8

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Drzwi wejściowe do domu powinny odzwierciedlać gust właściciela, zapraszać do wnętrza i cechować się solidnością. Ale to nie wszystko.
Drzwi zewnętrzne dąb turner

Drzwi zewnętrzne dąb turner – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Kolor dąb turner zadebiutował na rynku około dwa lata temu. Posiada on fakturę jasnego drewna – trochę jaśniejszego od koloru winchester.
Zawiasy drzwi Martom

Dobór zawiasów do drzwi zewnętrznych

Zawiasy są bardzo ważnym elementem drzwi zewnętrznych. Zabezpieczają one wejście oraz utrzymują skrzydła drzwi.
Następny