Blog

Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnętrznych 2023

Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnetrznych 2022

MARTOM sprzedaje ponad 70 tys. sztuk drzwi zewnętrznych rocznie na rynek polski. Dzięki dużemu udziałowi w rynku możemy się pokusić o stwierdzenie, że kolor drzwi zewnętrznych MARTOM w dużym stopniu odzwierciedla upodobania Polaków w tym zakresie.

Postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszymi statystykami. Mamy nadzieję, że będzie to inspiracja oraz przydatna wiedza przy podejmowaniu decyzji o tym jaki kolor drzwi zewnętrznych zastosować. Klienci stosują różne strategie zakupowe. Wiele osób podąża za trendami, inni cenią sobie oryginalność i indywidualizm. Nie zamierzamy nic sugerować, gdyż uważamy, że najlepszym ekspertem w zakresie designu jest nasz Klient. Naszym zadaniem jest zapewnienie szerokiego wyboru koloru drzwi zewnętrznych.

Obecnie drzwi MARTOM są dostępne aż w 17 wersjach kolorystycznych. Skrzydła i ościeżnice są okleinowane folią najwyższej jakości, analogiczną jak w przypadku okien PCV i bram garażowych. Folia ma kolor jednolity lub może odtwarzać np. usłojenie drewna. Może posiadać również punktowe wtrącenia innego koloru powodujące efekt połyskiwania. Dostępne są także różne faktury – np. struktura drewna lub skórki pomarańczy.

Drzwi w kolorze winchester

Kolor drzwi wejściowych MARTOM może być wybrany z szerokiej palety kolorów. Ościeżnica może być w innym kolorze niż skrzydło.

Kolor zewnętrznej strony może mieć również inny kolor niż strona wewnętrzna. W salonach sprzedaży oferujących drzwi MARTOM znajdziecie Państwo próbniki oklein, co powinno ułatwić wybór koloru.

Po lewej stronie widać przykład drzwi, w których skrzydło jest w kolorze winchester, a ościeżnica, doświetle i akcesoria w
kolorze czarnym.

NIEPODZIELNIE KRÓLUJĄ ANTRACYTY

Już od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się drzwi zewnętrzne antracytowe. W ofercie MARTOM dominują dwa kolory: antracyt oraz antracyt molet.

Próbki kolorów | Antracyt i Antracyt Molet
Kolor drzwi zewnętrznych | Antracyt i Antracyt Molet.

Ich udziały w sprzedaży są podobne i wynoszą po około 20%. Oznacza to, że 40% wszystkich klientów postanowiło wybrać drzwi zewnętrzne w jednym z tych kolorów.

Drzwi w kolorze antracyt molet
Przykładowe drzwi w kolorze antracyt z akcesoriami w kolorze stali szczotkowanej inox.
Drzwi w kolorze antracyt
Przykładowe drzwi w kolorze antracyt molet z akcesoriami w kolorze stali szczotkowanej inox.

STARE GWIAZDY NADAL JASNO ŚWIECĄ

Dekadę temu niekwestionowanym liderem wśród kolorów stolarki był złoty dąb. Obecnie popularność kolorów drewnopodobnych ciemnych stopniowo spada, ale nadal ich udział jest duży.

Próbki kolorów | Złoty Dąb i Orzech Ciemny
Kolor drzwi zewnętrznych | Złoty Dąb i Orzech Ciemny.

Złoty dąb i ciemny orzech to w dalszym ciągu bardzo modne kolory drzwi. Mają podobny do siebie (około 14%) udział w sprzedaży – czyli w sumie 28%.

Drzwi w kolorze złoty dąb
Przykładowe drzwi w kolorze złoty dąb z czarną ościeżnicą i doświetlem, z szybą diamond oraz z czarnymi akcesoriami.

JASNE DREWNO W NATARCIU

W ostatnich miesiącach obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost zainteresowania drzwiami w kolorze jasnego drewna – czyli dąb turner i winchester. Dąb turner jest stosunkowo nowym kolorem – pojawił się na rynku dwa lata temu.

Próbki kolorów | Winchester i Dąb Turner
Kolor drzwi zewnętrznych | Winchester i Dąb Turner.

Od początku cieszył się tak dużą popularnością, że zaskoczony producent okleiny nie był w stanie nadążyć z produkcją. Uspokajamy – obecnie nie ma problemów z dostępnością koloru dąb turner.

Drzwi w kolorze dąb turner
Przykładowe drzwi w kolorze dąb turner z czarną ościeżnicą, czarnymi akcesoriami i aplikacjami.
Drzwi w kolorze winchester2
Przykładowe drzwi w kolorze winchester z czarną ościeżnicą i czarnymi akcesoriami oraz z szybą diamond.

KONTRASTOWE ZESTAWIENIA DLA ODWAŻNYCH

Dominującą koncepcją kolorystyczną jeżeli chodzi o stolarkę jest wybór takiego samego koloru drzwi, okien, rolet oraz bramy garażowej. Wyraźnie widać jednak rosnący trend, który odrzuca tę zasadę.

Próbki kolorów | Burgund, Czarny, Kremowy i Szary
Kolor drzwi zewnętrznych | Burgund, Czarny, Kremowy i Szary.

Coraz większa grupa klientów wybiera kolor drzwi zewnętrznych w kontraście do koloru bramy, okien i elewacji. Przełamuje to monotonię, wprowadza życie i podkreśla charakter elewacji. Coraz częściej wybierane są mocne, intensywne barwy lub kolory pastelowe.

Drzwi w kolorze burgund
Przykładowe drzwi w kolorze burgund z czarnymi akcesoriami.
Drzwi w kolorze kremowym
Przykładowe drzwi w kolorze kremowym z akcesoriami ze stali nierdzewnej.

SZAŁ NA CZARNE DODATKI

Jeszcze dwa lata temu prawie sto procent drzwi było sprzedawanych z aplikacjami i akcesoriami w kolorze stali nierdzewnej inox. Obecnie obserwujemy radykalną zmianę – zdecydowanie dominują dodatki w kolorze czarnym. Są one często wybierane do kolorów jasnych lub drewnopodobnych w sposób kontrastowy, ale również są coraz bardziej popularne w zestawieniu z antracytami i czernią.

Drzwi z czarnymi dodatkami
Różne kolory drzwi z czarnymi dodatkami.

PODSUMOWANIE

Konfigurator drzwi MARTOM umożliwia dowolną konfigurację kolorów drzwi, akcesoriów, aplikacji i przeszkleń. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony głównej i zaprojektowania drzwi o kolorystyce idealnie pasującej do Państwa domu.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

dobór zawiasów do drzwi zewnętrznych

Dobór zawiasów do drzwi zewnętrznych

Zawiasy są bardzo ważnym elementem drzwi zewnętrznych. Zabezpieczają one wejście oraz utrzymują skrzydła drzwi.
Drzwi zewnętrzne z naświetlami

Drzwi zewnętrzne z naświetlami – najnowsze trendy w projektowaniu budynków

Drzwi zewnętrzne z naświetlami... czyli z przeszklonymi elementami, które uzupełniają drzwi pod względem praktycznym i estetycznym.
Jak wybrać najlepszego producenta drzwi zewnętrznych

Jak wybrać odpowiedniego producenta drzwi?

Dobry producent drzwi powinien skupiać się na rozwijaniu swojej specjalizacji przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
Następny