WCAG
Facebook
YouTube
Linkedin

Technologia simple elegance

Autorska technologia

Pragniemy zaprezentować Państwu innowacyjną technologię opracowaną przez Martom. Technologia SIMPLE-ELEGANCE eliminuje wady pakietów szybowych i równocześnie tworzy zupełnie nowe możliwości wzornicze z wykorzystaniem szyb i innych elementów dekoracyjnych.

Doskonała izolacja cieplna

TECHNOLOGIA SIMPLE-ELEGANCE

 

W tradycyjnej technologii produkcji drzwi w pierwszej kolejności produkuje się pełne skrzydło. Następnie wycina się w nim otwór i umieszcza w nim pakiet szybowy. Przestrzeń pomiędzy pakietem szybowym a wypełnieniem skrzydła stanowi zawsze słabe technicznie miejsce. Jest to mostek termiczny, potencjalne miejsce powstawania nieszczelności, osłabia sztywność oraz odporność na włamanie.

 

W technologii SIMPLE-ELEGANCE najpierw są montowane przeszklenia, a dopiero później jest do skrzydła wstrzykiwana piana PUR. Piana doskonale wiąże się z przeszkleniami wypełniając całą przestrzeń. Rozwiązanie to daje wiele korzyści: jest zachowana doskonała izolacja cieplna na całej powierzchni a piana PUR znakomicie uszczelnia i usztywnia skrzydło.

 

W technologii SIMPLE-ELEGANCE można stosować całe pakiety szybowe i wówczas otrzymujemy drzwi z przeszkleniami przeziernym. Można również stosować aplikację z pojedynczej lub podwójnej szyby. Wówczas cała przestrzeń pomiędzy aplikacjami jest wypełniona pianą PUR i przeszklenie jest nieprzezierne. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe stało się stworzenie kolekcji SIMPLE ELEGANCE, która cieszy się ogromną popularnością wśród klientów MARTOM.

Kolekcja Simple Elegence z pakietem szybowym

Drzwi z kolekcji Simple Elegance mogą zostać wykonane z przeziernym pakietem szybowym. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie tradycyjne przeszklenia w drzwiach wejściowych. Przezierność pakietu szybowego zapewnia dostęp światła do wiatrołapu lub korytarza oraz umożliwia widoczność na zewnątrz.

Kolekcja Simple Elegence z aplikacją nieprzezierną

1 2 3
Uszczelka
Szyba dekoracyjna
lub spiek kwarcowy
Wypełnienie pianą PUR
Przekrój skrzydła z aplikacją jednostronną
Przekrój skrzydła z aplikacją dwustronną

1. Uszczelka

2. Szyba dekoracyjna
lub spiek kwarcowy

3. Wypełnienie pianą PUR

Aplikacja nieprzezierna wygląda jak tradycyjne przeszklenie, natomiast chroni prywatność mieszkańców przed ciekawskim wzrokiem osób na zewnątrz. Ma to szczególne znaczenie w domach, w których parter ma charakter otwartego studia. Model może być również wykonany w wersji dwustronnej, tzn. że szyba dekoracyjna jest również wklejona od strony wewnętrznej skrzydła.

Niepowtarzalny wygląd

W drzwiach z kolekcji Simple Elegance szyba jest delikatnie cofnięta względem powierzchni skrzydła a połączenie jest wykończone subtelną, prawie niewidoczną uszczelką. Daje to możliwość tworzenia zupełnie nowych wzorów – prostych, eleganckich oraz nowoczesnych. Cała kolekcja Simple Elegance dostępna w konfiguratorze drzwi.