Blog

Czym powinny się charakteryzować nowoczesne drzwi zewnętrzne?

Nowoczesne drzwi zewnętrzne Martom

W porównaniu ze stanem sprzed kilku/kilkunastu lat zaawansowanie technologiczne producentów drzwi zewnętrznych na rynku polskim wzrosło wielokrotnie. Można więc stwierdzić, że w trzeciej dekadzie XXI wieku mamy do czynienia z nowoczesnymi drzwiami zewnętrznymi.

Ale co to określenie w ogóle oznacza? Dowiecie się tego z naszego artykułu.  

Na jakie cechy powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy drzwi zewnętrzne nowoczesne?

Na nowoczesne drzwi zewnętrzne powinien składać się szereg właściwości, które zapewnią maksymalną wytrzymałość skrzydła drzwiowego przy maksymalnie ergonomicznym wykorzystaniu materiałów do ich produkcji i zachowaniu modnego wzornictwa.

Budowa nowoczesnych drzwi zewnętrznych — drzwi hybrydowe

Standard Passive

Najpopularniejszymi materiałami do produkcji drzwi zewnętrznych są:

1. Stal

2. Drewno

3. Aluminium

Zastosowanie każdego z tych materiałów osobno ma swoje zalety, ale również wady, o czym możecie przeczytać w jednym z naszych wpisów, w którym porównujemy właściwości drzwi wykonanych z tych materiałów.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne muszą w jakiś sposób eliminować te wady. W odpowiedzi na wymagania konsumentów opracowaliśmy autorską technologię produkcji drzwi hybrydowych, które dzięki połączeniu drewna, stali i aluminium są pozbawione wad wynikających z zastosowania poszczególnych materiałów osobno.

Bezpieczeństwo i nowoczesność idą w parze — nowoczesne drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe

Zabezpieczenie dostępu do naszego domu lub mieszkania to jedno z najważniejszych zadań, jakie drzwi zewnętrzne powinny spełniać. Aby drzwi nazwać antywłamaniowymi, muszą one spełnić szereg wymogów. Więcej na ten temat możecie przeczytać w zakładce produktowej na naszej stronie poświęconej drzwiom antywłamaniowym.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku domów wolnostojących same drzwi antywłamaniowe nie wystarczą, aby zapewnić niezawodne zabezpieczenie dla naszego mieszkania. Potencjalny może się dostać do naszego domu również przez np. okno (i statystycznie wybiera tę drogę dużo częściej). Niezbędne jest więc odpowiednie zabezpieczenie całej stolarki otworowej swojego domu przy jednoczesnym skorzystaniu z systemów alarmu i monitoringu.

Więcej informacji o skutecznych sposobach zabezpieczenia swojego domu przed włamaniem znajdziecie w jednym z naszych poprzednich wpisów: Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne znaczy oszczędne dla planety i portfela — drzwi wejściowe nowoczesne energooszczędne

Ochrona środowiska

Podobnie jak w przypadku drzwi antywłamaniowych — samo zastosowanie drzwi energooszczędnych nie pomoże nam tej energii zaoszczędzić. Niezbędne jest dostosowanie do tego całej nieruchomości, włącznie  z oknami, wentylacją, grubością muru i wieloma innymi.

Zanim będziemy mogli nazwać swój dom „energooszczędnym”, będziemy musieli poświęcić dużo swojego czasu i pieniędzy. W przyszłości odbije się to jednak na zmniejszeniu naszych stałych rachunków za zużycie mediów oraz — co jest nawet ważniejsze — na ochronie środowiska naturalnego.

Więcej o naszych drzwiach energooszczędnych przeczytacie  w jednym z poprzednich wpisów na naszym blogu: Drzwi pasywne — co to znaczy?

Nowoczesna kolorystyka i wzór drzwi zewnętrznych — czyli jak powinny wyglądać nowoczesne drzwi?

Antracyt

Jak powszechnie wiadomo „o gustach się nie dyskutuje” jednak biorąc pod uwagę trendy sprzedażowe z ostatnich kilku lat, możemy spróbować określić, jakie drzwi zewnętrzne są najpopularniejsze.

W zasadzie to już to nawet zrobiliśmy w naszym zeszłorocznym zestawieniu trendów kolorystycznych dla drzwi zewnętrznych oraz w rankingu najpopularniejszych modeli drzwi zewnętrznych na rok 2023.

W przypadku oferowanych przez nas drzwi zewnętrznych największą popularnością cieszyły się drzwi wykonane w standardzie Arktic.

Jeśli chodzi o najpopularniejszy kolor — był to Antracyt. 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne — modele

W swojej ofercie posiadamy wiele różnych modeli drzwi wykonanych w technologii hybrydowej. Wybór najlepszego modelu może być różny w zależności od osobistych potrzeb i preferencji zamawiającego.

Poniżej prezentujemy jednak listę najczęściej wybieranych modeli:

1. Model skrzydła – 1LS 97/64

2. Model skrzydła – 1EK 80/57

3. Model skrzydła – G00 + pochwyt nr 17

Pełną ofertę znajdziecie w naszym najnowszym katalogu produktowym.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Najpopularniejsze ozdoby przed drzwi zewnętrzne

Jakie są najpopularniejsze dekoracje przed drzwi wejściowe?

Dekoracje przed drzwiami zewnętrznymi to popularny sposób na podkreślenie indywidualizmu swojego domu lub mieszkania.
Drzwi zewnętrzne dąb turner

Drzwi zewnętrzne dąb turner – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Kolor dąb turner zadebiutował na rynku około dwa lata temu. Posiada on fakturę jasnego drewna – trochę jaśniejszego od koloru winchester.
drzwi martom w kolorze inox

Drzwi zewnętrzne z aplikacjami w kolorze inox – doskonałe rozwiązanie dla Twojego domu i mieszkania

Stal nierdzewna inox – materiał znany ze swojej wytrzymałości i odporności na korozję. Charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wyglądem.
Następny