Blog

Tanie drzwi zewnętrzne — czy warto na nich oszczędzać?

Dlaczego nie warto oszczędzać na drzwiach zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów naszego domu lub mieszkania, ponieważ bezpośrednio zapewniają nam prywatność, wygodę i bezpieczeństwo. Warto więc zadbać o to, by były one wykonane z wysokiej jakości materiałów i były odpowiednio wyposażone.

Czemu nie warto oszczędzać na drzwiach zewnętrznych?

“Wystarczy, że będą ładnie wyglądać” – to zdanie pojawia się w kontekście drzwi zewnętrznych zdecydowanie zbyt często…

Wielu właścicieli nieruchomości, zwłaszcza tych, którzy podejmują decyzję o remoncie lub budowie domu, jest skłonnych szukać oszczędności praktycznie wszędzie. Jednym z częstych błędów takich osób jest oszczędzanie na drzwiach zewnętrznych.

Nie warto na nich oszczędzać, ponieważ niskiej jakości drzwi mogą powodować wiele problemów. Przede wszystkim, będą one mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne i szybciej się zużyją. Tańsze drzwi są również zazwyczaj mniej szczelne, przez co szybciej tracą ciepło (co zwiększa koszty ogrzewania) i nie izolują nas od dźwięków zewnętrznych (co wpłynie negatywnie na komfort wszystkich domowników).

Na co zwrócić uwagę kiedy wybieramy drzwi zewnętrzne?

Na co zwrócić uwagę kiedy wybieramy drzwi zewnętrzne

W zależności od przeznaczenia drzwi zewnętrznych można je podzielić między innymi na drzwi do mieszkań i drzwi do domów wolnostojących. Z uwagi na różną specyfikę tych miejsc, wybierając drzwi do domu, powinniśmy zwracać uwagę na inne parametry niż w przypadku drzwi do mieszkania.

Jakie właściwości powinny posiadać drzwi do mieszkań?

Drzwi powinny być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia.

Zabezpieczenia, które zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom. W tym celu warto zdecydować się na drzwi o odpowiedniej klasie zabezpieczeń antywłamaniowych.

Warto również zwrócić uwagę na ich dźwiękoszczelność.

Odpowiednio wykonane drzwi dźwiękoszczelne zapewnią zarówno  zaporę przed dźwiękami z zewnątrz jak i niską przenikalność termiczną, co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym i ogólny komfort domowników.

Jakie właściwości powinny posiadać drzwi do domów?

W przypadku drzwi do domów najważniejsza jest ich izolacyjność cieplna

W przeciwieństwie do mieszkań, do których wchodzi się zazwyczaj z ogrzewanych klatek schodowych, do domów jednorodzinnych wchodzi się bezpośrednio z dworu, a drzwi i okna stanowią element budynku, przez który najłatwiej ucieka ciepło.

Drzwi o wysokiej jakości izolacyjności termicznej pozwalają na ograniczenie strat ciepła w miesiącach zimowych, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Ponadto drzwi o lepszej izolacyjności cieplnej skuteczniej chronią wnętrze domu przed wpływem niskiej temperatury, wilgocią i hałasem z zewnątrz.

Tutaj — dowiesz się więcej o izolacyjności termicznej drzwi zewnętrznych.

Jakie uniwersalne właściwości powinny posiadać wszystkie drzwi zewnętrzne?

Niezależnie od tego czy drzwi zewnętrzne mają prowadzić do mieszkania, czy domu jednorodzinnego, należy wybrać takie, które są wykonane z połączenia trwałych i solidnych materiałów, takich jak drewno, stal lub aluminium.

Są to materiały najczęściej wykorzystywane w produkcji drzwi zewnętrznych z uwagi na właściwości, które posiadają:

– drewno jest ciepłe, lekkie i sztywne,

– stal jest szczególnie wytrzymała,

– aluminium jest lekkie i odporne na warunki atmosferyczne.

Każdy z nich osobno ma jednak również szereg wad, o których więcej możecie przeczytać w naszym poradniku: Dlaczego warto kupić drzwi wykonane w technologii hybrydowej?

Dla własnego bezpieczeństwa i wygody powinniśmy mieć również możliwość doboru odpowiedniego zamka do drzwi i sposobu ich otwierania.

Współczesne zamki pozwalają na wygodne i łatwe otwieranie drzwi za pomocą smartfonów, odcisków palców, czy klawiatury kodowej. Z kolei innowacyjne funkcje, takie jak dwustopniowy docisk, pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszej szczelności i izolacji termicznej i akustycznej. Dlatego przy wyborze nowych drzwi zewnętrznych warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał ich wykonania, wygląd czy funkcjonalności (chociaż są to czynniki, nad którymi powinniśmy zastanowić się na wstępie), ale także na rodzaj zamka i sposób jego otwierania.

Drzwi zewnętrzne hybrydowe w ofercie Martom

Firma Martom to jeden z czołowych producentów drzwi zewnętrznych na rynku polskim. Dzięki inwestycji w nowoczesny park technologiczny jesteśmy w stanie wyprodukować ponad tysiąc par drzwi zewnętrznych najwyższej jakości każdego miesiąca.

W celu stworzenia drzwi zewnętrznych, które spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów, opracowaliśmy autorską technologię produkcji.

Zdecydowaliśmy się na zastosowanie drewna, blachy ze stali ocynkowanej okleinowanej, aluminium oraz wypełnienia w postaci piany PUR o najwyższej gęstości, łącząc te materiały w jedną konstrukcję.

Dzięki wykorzystaniu tej technologii produkowane przez nas drzwi zewnętrzne charakteryzują się:

– wysoką izolacyjnością cieplną,

– szczelnością i trwałością,

– ochroną przed włamaniem, hałasem i pożarem,

– odpornością na warunki atmosferyczne,

– łatwością utrzymania ich czystości,

– wyjątkowym designem,

– korzystną ceną.

Podsumowanie

Drzwi zewnętrzne są bardzo ważnym elementem naszego domu, który powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów i odpowiednio wyposażony.

Oszczędzanie na nich może prowadzić do wielu problemów i kosztować nas w dłuższej perspektywie czasu dużo więcej niż udało nam się zaoszczędzić. 

Dlatego warto zainwestować w drzwi o wysokiej jakości, wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia oraz izolację termiczną i akustyczną.
Przykłady takich drzwi znajdziecie w zakładce: Galeria modeli.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Jak uszczelniane są drzwi zewnętrzne Martom_

Jak uszczelniane są drzwi zewnętrzne Martom?

Po co uszczelnia się drzwi zewnętrzne? Jakie są sposoby ich uszczelniania? Jak ważną funkcję pełni uszczelka drzwi zewnętrznych?
Po co stosować drzwi przeciwpożarowe | MARTOM

Po co stosować drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi przeciwpożarowe są jednym z tych elementów budynku, które mają za zadanie chronić życie ludzkie oraz mienie.
Drzwi hybrydowe wykonane z różnych materiałów

Najlepsze materiały do produkcji drzwi zewnętrznych

Każdy materiał do produkcji drzwi ma swoje zalety, ale również wady. Drzwi hybrydowe wykorzystują technologie łączenia różnych materiałów.
Następny