Blog

Drzwi dźwiękoszczelne – najlepsza ochrona przed hałasem

Drzwi dźwiękoszczelne | Martom

Jednym z największych problemów obecnych właścicieli nowoczesnych nieruchomości w centrach miast jest hałas. Wpływa on, negatywnie m.in. na zdrowie człowieka. Jak poradzić sobie z tym negatywnym czynnikiem? Warto zamontować drzwi dźwiękoszczelne.

Czasy, w których żyjemy, z góry skazują nas na hałas praktycznie przez cały dzień. Istnieją jednak pewne sposoby, aby skutecznie z nim walczyć w zaciszu domowym. Drzwi dźwiękoszczelne zewnętrzne to szansa na wyciszenie swojego mieszkania lub domu. Odcięcie od codziennego zgiełku na zewnątrz, pozwala skorzystać z chwili relaksu.

Warto wiedzieć, że przebywanie w pomieszczeniach w ciągłym hałasie jest szkodliwe dla zdrowia, dlatego inwestycja w drzwi zewnętrzne wygłuszające to bardzo dobry pomysł.

Drzwi wejściowe dźwiękoszczelne – co je wyróżnia spośród innych?

Drzwi Martom produkujemy z wykorzystaniem autorskich technologi wytwarzania opracowanych we własnych laboratoriach. Ciekawostką jest fakt, że drzwi dźwiękoszczelne wyjściowe wykonane są metodą hybrydową połączoną z technologią Simple Elegance.

Te dwa rodzaje produkcji pozwalają na wyeliminowanie wszelkich wad konstrukcyjnych oraz wykorzystanie różnych surowców do wytworzenia drzwi. Drzwi dźwiękoszczelne generują niewielki koszt, biorąc pod uwagę skomplikowany proces produkcji, oraz wysokiej klasy materiały.

Istotne jest to, że przeciętny poziom hałasu na ulicy może sięgać aż 80 dB w ciągu dnia. Aby zapewnić sobie i wszystkim domownikom optymalne warunki do życia, warto zadbać o to, aby wewnątrz swojej nieruchomości czuć się komfortowo.

Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne Martom to gwarancja elegancji oraz funkcjonalności. Wypełnienie drzwi pianką PUR pozwala nie tylko zwiększenie ich właściwości termoizolacyjnych, ale także odpowiednie wyciszenie. Do dobrego wyciszenia wnętrza warto także odpowiednio połączyć drzwi z ościeżnicą, oraz zadbać o wypełnienia skrzydła. Dzięki temu wszystkie modele idealnie przylegają do futryny.

Drzwi wejściowe wygłuszające – sposób wypełnienia

Najtańsze drzwi dostępne na rynku posiadają najczęściej wygłuszenie kartonowe w postaci plastra miodu, które nie zapewnia odpowiedniego poziomu dźwiękoszczelności. Drzwi zewnętrzne wyciszające Martom produkujemy z wykorzystaniem pianki poliuretanowej PUR oraz wypełnienia skrzydeł. Dzięki temu drzwi nie tylko idealnie przylegają do futryny, ale także pochłaniają niechciane dźwięki z zewnątrz. Drzwi wejściowe dźwiękoszczelne to gwarancja spokoju w każdym domu.

Projekt drzwi dźwiękoszczelnych

Wszystkie modele dostępne w ofercie można dowolnie dostosować poprzez ogólnodostępny konfigurator drzwi. Dzięki niemu każdy klient może dostosować funkcję oraz design produktu do swoich indywidualnych preferencji. Korzystanie z naszego konfiguratora jest w pełni darmowe oraz nie wymaga rejestracji.

Drzwi wejściowe wyciszone, które proponujemy wytwarzamy na podstawie doświadczenia, przeprowadzonych badań w laboratoriach technicznych oraz z wykorzystaniem technologii produkcji hybrydowej.

Drzwi zewnętrze dźwiękoszczelne do domów – elegancja i funkcjonalność

Standardowe drzwi zewnętrzne drewniane Martom oferują dźwiękoszczelność na poziomie około 30 dB. To dość wysoki stopień tłumienia, który dla wielu osób jest już wystarczający. Osoby, które jednak chcą całkowicie odciąć się od zgiełku dnia codziennego z zewnątrz, mogą zainwestować w drzwi zewnętrzne wygłuszające. produkt występuje w kilku standardach.

Wystarczy skorzystać z naszego konfiguratora dostępnego na oficjalnej stronie Martom, aby dopasować drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne do swoich indywidualnych potrzeb zarówno pod względem designu, jak i poziomu wyciszenia. Dużym powodzeniem cieszą się drzwi wejściowe wyciszające w standardzie RC3 42 dB wyposażone w dodatkowy zamek listwowy zapewniający wyjątkowo dobry poziom szczelności.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Jak chronić drzwi przed uszkodzeniami podczas prac budowlanych?

Jak chronić drzwi przed uszkodzeniem podczas prac budowlanych?

Malowanie elewacji czy remonty wewnątrz, w końcu każdy zostanie zmuszony do wykonania tych prac. Na pomoc przychodzi folia ochronna do drzwi.
Jak wybrać najlepszego producenta drzwi zewnętrznych

Jak wybrać odpowiedniego producenta drzwi?

Dobry producent drzwi powinien skupiać się na rozwijaniu swojej specjalizacji przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
Porównanie drzwi zewnętrznych stalowych, aluminiowych i drewnianych

Porównanie drzwi zewnętrznych stalowych, aluminiowych i drewnianych

Istnieje wiele przekonań na temat tego, który materiał sprawdza się lepiej do produkcji drzwi. Sprawdź czym różnią się te materiały.
Następny