Blog

Jak wybrać odpowiedniego producenta drzwi?

Jak wybrać najlepszego producenta drzwi zewnętrznych

Na polskim rynku działa kilkaset firm produkujących drzwi. Każdy producent drzwi różni się znacząco od konkurencji zakresem oferty oraz skalą i kompleksowością produkcji.

Producenci drzwi zewnętrznych aluminiowych i z PCV

Aluminium materiał do produkcji drzwi zewnętrznych

Praktycznie wszyscy producenci okien z PCV i/lub aluminiowych posiadają potencjał produkcyjny do wytwarzania drzwi zewnętrznych i oczywiście mają takie drzwi w ofercie. Właściwszą nazwą od „producent” jest w tym przypadku nazwa „montownia”, ponieważ proces wytworzenia drzwi polega na użyciu rozwiązań systemowych, dostarczanych od producentów systemów. Są więc firmy specjalizujące się w produkcji profili i wypełnień, które następnie są składane u danego producenta drzwi. Z tego względu produkty te są bardzo do siebie podobne, gdyż są montowane w oparciu o takie same komponenty i technologie.

Na rynku polskim sprzedaż drzwi zewnętrznych do domów wykonanych z PCV i aluminium jest relatywnie mała. Udział drzwi zewnętrznych z PCV w roku 2021 wyniósł około 5%. Drzwi te cieszą się coraz mniejszą popularnością, gdyż ich parametry techniczne ustępują innym rozwiązaniom, a cena jest relatywnie wysoka. Udział drzwi zewnętrznych aluminiowych wyniósł w zeszłym roku około 7%. Główną barierą w ich sprzedaży jest wysoka cena przy parametrach możliwych do osiągnięcia w tańszych technologiach. Żaden z producentów drzwi z PCV i aluminiowych nie osiąga znaczącej pozycji na rynku drzwi zewnętrznych – sprzedaż jest bardzo rozproszona.

Producenci drzwi zewnętrznych drewnianych

Drewno materiał do produkcji drzwi zewnętrznych

Podobnie jak w przypadku drzwi z PCV i aluminium, drzwi drewniane są oferowana jako produkt uzupełniający przez wszystkich producentów okien drewnianych. Również kilku producentów drzwi wewnętrznych z drewna wprowadziło do swojej oferty drzwi drewniane zewnętrzne. Na rynku jest tylko kilku producentów skoncentrowanych wyłącznie na produkcji drzwi zewnętrznych drewnianych. Udział drzwi drewnianych wejściowych na rynku polskim wyniósł w 2021 roku około 5% i stale spada.

Producenci drzwi zewnętrznych stalowych i hybrydowych

Stal materiał do produkcji drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne stalowe stanowią około 82% drzwi wejściowych do domów na rynku polskim. Ich ogromna popularność wiąże się z bardzo dobrymi parametrami technicznymi, atrakcyjnym wzornictwem i z przystępną ceną. Producentów w tej kategorii trzeba podzielić na dwie grupy pod względem kompleksowości produkcji. Jest bardzo duża grupa firm, które kupują od podwykonawców gotowe skrzydła, ościeżnice i pakiety szybowe. Ich zakres produkcji ogranicza się do montażu tych elementów. Producentów, którzy produkują wszystkie komponenty we własnym zakresie, jest na rynku polskim tylko kilku. Wynika to z faktu, że technologia produkcji drzwi metalowych hybrydowych jest bardzo skomplikowana i chroniona licznymi patentami.

Producenci drzwi wewnętrznych

Technologia produkcji drzwi wewnętrznych jest zupełnie inna i prostsza, niż dla drzwi wejściowych. Z tego względu producentów drzwi wewnętrznych jest bardzo wielu. Na Polsce jest kilka firm posiadających duży udział w rynku, oraz bardzo wielu średnich producentów i drobnych warsztatów stolarskich.

MARTOM – wiodący producent drzwi zewnętrznych w Polsce

Jednym z liderów produkcji drzwi zewnętrznych w naszym kraju jest MARTOM, który wyraźnie wyróżnia się spośród innych firm produkcyjnych:

Koncentracja

MARTOM jest skupiony wyłącznie na produkcji drzwi wejściowych. Ogromna większość firm oprócz drzwi zewnętrznych produkuje jeszcze inne produkty takie jak: okna, rolety, bramy garażowe, drzwi wewnętrzne, itp. MARTOM uważa, że wąska specjalizacji daje przewagę konkurencyjną. Cały potencjał intelektualny i finansowy firmy jest skoncentrowany wyłącznie na jednej kategorii produktowej. Pozwala to tworzyć lepsze technologie i wzornictwo oraz bardziej kontrolować koszty produkcji. Dzięki temu oferta specjalisty jest atrakcyjniejsza niż w przypadku organizacji, gdzie drzwi zewnętrzne stanowią tylko wycinek działalności.

Autorska technologia

Autorska technologia drzwi hybrydowych MARTOM
Autorska technologia drzwi hybrydowych MARTOM.

MARTOM opracował i przez 20 lat rozwija i doskonali swoja własną technologię. Dzięki temu drzwi MARTOM są wyjątkowe i inne od wszystkich. MARTOM jest właścicielem wielu patentów, które chronią know-how firmy.

Kompleksowość produkcji

MARTOM produkuje drzwi od podstaw. Posiada własną linię do obróbki okładzin stalowych, do aluminium, stolarnię, technologię wstrzykiwania do skrzydeł piany PUR. MARTOM jako jeden z dwóch producentów drzwi w Polsce sam produkuje pakiety szybowe. Posiada specjalistyczne urządzenia do drukowania szyb. Dzięki temu firma osiąga przewagę kosztową nad konkurencją. Kompleksowa produkcja pozwala na pełną kontrolę jakości wszystkich elementów. Firma produkuje drzwi pod zamówienie oraz na różne rozmiary. Dzięki temu oferta MARTOM jest bardzo szeroka, a czas realizacji krótki. Możliwa jest personalizacja wzornictwa – produkcja pod zamówienie umożliwia dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb klienta.

Lider innowacyjności

Rozwijanie własnej technologii jest nierozerwalnie związane z innowacjami. MARTOM posiada wiele autorskich rozwiązań niedostępnych w innych firmach. Na szczególną uwagę zasługuje rozwój wzornictwa drzwi, co jest znakiem rozpoznawczym MARTOM.

Automatyzacja produkcji

MARTOM stawia na automatyzację. Nowoczesny park technologiczny uruchomiony w 2022 roku umożliwia firmie realizację założeń technicznych i wzorniczych niedostępnych dla innych producentów. Automatyzacja ma bardzo duży wpływ na jakość i powtarzalność produkcji. Obniża koszty i zwiększa efektywność, dzięki czemu klienci mogą nabyć drzwi MARTOM w bardzo korzystnych cenach.

MARTOM to lider innowacyjności w produkcji drzwi zewnętrznych
MARTOM to lider innowacyjności w produkcji drzwi zewnętrznych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą MARTOM na stronie www.drzwimartom.pl. Między innymi można tam znaleźć konfigurator drzwi, który umożliwia wybór odpowiedniego rozwiązania oraz jego wycenę.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Nowoczesne i klasyczne wzory drzwi zewnętrznych

Nowoczesne i klasyczne wzory drzwi zewnętrznych

Szukasz drzwi zewnętrznych o klasycznych wzorach? A może coś bardziej nowoczesnego? W obu przypadkach sprawdź ofertę MARTOM!
Najpopularniejsze ozdoby przed drzwi zewnętrzne

Jakie są najpopularniejsze dekoracje przed drzwi wejściowe?

Dekoracje przed drzwiami zewnętrznymi to popularny sposób na podkreślenie indywidualizmu swojego domu lub mieszkania.
Najpopularniejsze wzory drzwi wejściowych do domu

Najpopularniejsze wzory drzwi wejściowych do domu – przewodnik po różnych stylach i materiałach

W powyższym tekście przedstawimy najpopularniejsze wzory drzwi wejściowych oraz zalety i wady, jakie wiążą się z ich wyborem.
Następny