Blog

Izolacja termiczna drzwi – sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat

Dom. Miejsce, do którego chętnie wracamy, nasz azyl, przestrzeń, w której chcemy czuć się komfortowo. Trudno taką stworzyć, jeśli mamy wrażenie, że w jesienne i zimowe wieczory od drzwi zewnętrznych „ciągnie” chłód, a ciepło wydostaje się na zewnątrz. Dziś udowodnimy jak ważna jest dobra izolacja termiczna drzwi wejściowych. 

Współczynnik przenikania ciepła

Na początek garść informacji o współczynniku przenikania ciepła, który oznaczamy symbolem Ud. Określa on, ile ciepła „ucieknie” przez 1 metr kwadratowy drzwi. Im niższa jest jego wartość, tym lepsza jest izolacja termiczna materiału.

Wiele zależy od budynku, do którego chcemy dopasować drzwi. Mniejszą uwagę na tę kwestię zwrócimy, jeśli mieszkamy w bloku, a wejście do naszego mieszkania poprzedza ogrzewana klatka schodowa. W innej sytuacji będą właściciele domów jednorodzinnych. Tutaj znaczenie ma za to fakt, jaki jest standard energetyczny całego budynku. Inne drzwi warto dobrać do domów w normalnym standardzie energetycznym, inne do domów energooszczędnych, a jeszcze inne do domów pasywnych. Warto trzymać się zasady, że lepiej kupić drzwi o jeden standard lepsze niż zbyt słabe.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że piana w drzwiach MARTOM jest wstrzykiwana, a nie przyklejana – dzięki temu znika problem odkształcającej się warstwy kleju. To właśnie troska o najmniejsze szczegóły sprawia, że drzwi, które ma w swojej ofercie MARTOM, są najlepszą inwestycją. 

Ciepłe progi

Zadowalająca izolacja termiczna drzwi zależy również również od progu. Jeśli jest on wykonany z materiału “zimnego”, który dobrze przewodzi ciepło wówczas pojawia się ryzyko kondensacji pary wodnej. Pojawiająca się w okresie zimowym woda może być przyczyna grzyba zniszczenia zniszczenia parkietu lub paneli.

MARTOM oferuje progi z blokadą termiczną, wykonaną ze specjalnego tworzywa, będącego doskonałym izolatorem. Ich montaż odbywa się w strefie ciepłej, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Jak widać, temat izolacji termicznej jest dość szeroki. Po uwagę należy wziąć nie tylko to, do jakiego budynku kupujemy drzwi, ale również jakim materiałem są wypełnione oraz jak wyglądają progi czy ościeżnice. Zawsze przed zakupem warto skonsultować się z fachowcami w branży oraz porównać deklarowane wartości Ud.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Drzwi zewnętrzne z witrażem - Martom

Drzwi zewnętrzne z witrażem

Drzwi zewnętrzne z witrażem — eleganckie i trwałe rozwiązanie. Nadają pomieszczeniu oryginalny wygląd oraz zwiększają prywatność.
Drzwi zewnętrzne ocieplane Martom

Drzwi zewnętrzne ocieplane | Martom

Drzwi zewnętrzne ocieplane to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie. Jest to również wkład w walkę z globalnym ociepleniem.
5 ciekawostek o drzwiach

5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych — sprawdź, czy o nich słyszałeś!

Kiedy powstały pierwsze drzwi zewnętrzne, z jakich materiałów produkowano je w średniowieczu, a z jakich robi się to dzisiaj? Sprawdź sam!
Następny