Blog

Jakie funkcje w drzwiach zewnętrznych pełni próg?

Próg termiczny drzwi zewnętrznych Martom

Próg w drzwiach zewnętrznych jest nie tylko elementem konstrukcyjnym, ale także pełni wiele kluczowych funkcji, które mają na celu zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa użytkownikom.

Najważniejsze funkcje progu do drzwi zewnętrznych

Izolacja termiczna

W chłodniejszych klimatach, gdzie temperatury potrafią spaść poniżej zera, izolacja termiczna jest kluczowa. Próg termiczny, taki jak Roto Eifel T, jest zaprojektowany tak, aby zapobiegać przemarzaniu i utracie ciepła z wnętrza domu. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowaniu blokady termicznej próg jest odporny na przemarznięcie.

Wytrzymałość i sztywność

Drzwi zewnętrzne są narażone na różnego rodzaju warunki zewnętrzne. Dlatego ważne jest, aby próg był wytrzymały i sztywny. Aluminium, z którego wykonany jest próg, jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów dostępnych na rynku. Specjalna konstrukcja sprawia, że są przystosowane do przenoszenia dużych obciążeń.

Estetyka

Drzwi zewnętrzne są zazwyczaj pierwszym, co zobaczą goście odwiedzający nasz dom. Dlatego ważne jest, aby próg był nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny. Aluminium, dzięki swojemu nowoczesnemu i eleganckiemu wyglądowi, dodaje drzwiom klasy i stylu.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo domowników jest priorytetem. Specjalna konstrukcja progu ROTO, przystosowana do przenoszenia dużych obciążeń, zapewnia, że drzwi będą trudniejsze do sforsowania.

Szczelność

Dzięki specjalnej uszczelce próg zapewnia doskonałe uszczelnienie drzwi.

Rodzaje progów do drzwi zewnętrznych

Rodzaje progów drzwi zewnętrznych (grafika wygenerowana przez Chat GPT)

Na rynku dostępne są różne rodzaje progów, które różnią się materiałem wykonania, konstrukcją czy właściwościami izolacyjnymi.

W przypadku drzwi zewnętrznych do domów rekomendujemy próg termiczny Roto Eifel T, który jest wykonany z aluminium. Jest to próg o wysokich właściwościach izolacyjnych, odporny na warunki atmosferyczne i zarysowania.

Próg termiczny ROTO Eifel T

Próg termiczny ROTO – prezentacja.

W Martom stawiamy na najwyższą jakość oferowanych produktów. Z tego powodu do swoich drzwi zewnętrznych rekomendujemy aluminiowy próg termiczny ROTO, który odznacza się następującymi właściwościami.

Materiał

Próg jest wykonany z aluminium, które jest sztywne, wytrzymałe i estetyczne.

Konstrukcja

Specjalna konstrukcja sprawia, że jest przystosowany do przenoszenia dużych obciążeń.

Blokada termiczna

Zastosowanie blokady termicznej zapobiega przemarzaniu progu.

Montaż

Montaż odbywa się w strefie ciepłej, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Wymienna osłona

Profil osłony progu ze specjalnymi wypustkami antypoślizgowymi zasłania śruby montażowe i jest odporny na zarysowania.

Jak zamontować próg zewnętrzny?

Montaż progu drzwi zewnętrznych

Montaż progu zewnętrznego wymaga precyzji i odpowiednich narzędzi. Ważne jest, aby próg był dobrze uszczelniony i odpowiednio przymocowany do podłoża. W przypadku stanów surowych, zaleca się zastosowanie dodatkowej podwaliny termicznej, która zapewni jeszcze lepszą izolację termiczną.

Montaż progu powinien być przeprowadzany zgodnie z instrukcją producenta, aby zapewnić jego prawidłowe działanie i trwałość dlatego warto skorzystać w tym celu z usług profesjonalisty.

Podsumowanie

Próg w drzwiach zewnętrznych pełni ważną rolę w zapewnieniu izolacji termicznej, estetyki, bezpieczeństwa i trwałości. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom oferowane przez nas progi są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i trwałe.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych elementach konstrukcyjnych naszych drzwi zewnętrznych? Koniecznie sprawdź nasz katalog produktowy.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na wymianę drzwi zewnętrznych w swoim domu lub mieszkaniu

Co powinniśmy wiedzieć, zanim wymienimy drzwi zewnętrzne w swoim domu lub mieszkaniu?

Wymiana drzwi zewnętrznych to jedna z ważniejszych inwestycji, jaką możemy podjąć w naszym domu lub mieszkaniu.
Drzwi pasywne co to znaczy_

Drzwi pasywne — co to znaczy?

Czym są drzwi zewnętrzne pasywne? Gdzie najlepiej je zastosować oraz czym kierować się przy wyborze? Dowiecie się tego z powyższego artykułu.
Drzwi zewnętrzne z witrażem - Martom

Drzwi zewnętrzne z witrażem

Drzwi zewnętrzne z witrażem — eleganckie i trwałe rozwiązanie. Nadają pomieszczeniu oryginalny wygląd oraz zwiększają prywatność.
Następny