Blog

5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych | Część 2

5-ciekawostek-o-drzwiach

Drzwi zewnętrzne, choć często niedoceniane, są kluczowym elementem każdego domu, służącym nie tylko jako bariera między wnętrzem a światem zewnętrznym, ale także dodającym estetyki i wartości do naszego domu. W poniższym artykule podzielimy się z Wami kilkoma zaskakującymi faktami na temat drzwi zewnętrznych, które mogą zmienić sposób, w jaki o nich myślicie.

Dowiecie się między innymi, ile mogą ważyć drzwi zewnętrzne, jak mogą wpływać na efektywność energetyczną domu, czy są podatne na uszkodzenia, a także jakie są jedne z najdroższych drzwi na rynku.

Drzwi zewnętrzne mogą ważyć nawet 200 kg, w zależności od użytego materiału

Drzwi zewnętrzne mogą ważyć nawet 200kg

Drzwi zewnętrzne mogą być zaskakująco ciężkie, szczególnie te wykonane z ciężkich materiałów, takich jak stal lub drewno. W zależności od użytego materiału i rozmiaru, drzwi zewnętrzne mogą ważyć nawet 200 kg.

W nowoczesnych drzwiach dąży się do obniżania ciężaru przy równoczesnym poprawianiu parametrów. Lekkie drzwi są trwalsze, bardziej ekologiczne, bezpieczniejsze dla użytkowników i mniej podatne na uszkodzenia. Nowoczesne drzwi hybrydowe MARTOM bez przeszkleń, ważą poniżej 50 kg.

Porównanie różnych właściwości najpopularniejszych materiałów do produkcji drzwi zewnętrznych (między innymi ich gęstości) znajdziecie we wpisie: Porównanie drzwi zewnętrznych stalowych, aluminiowych i drewnianych.

Drzwi zewnętrzne mogą zwiększyć efektywność energetyczną domu

Drzwi zewnętrzne mogą zwiększyć efektywność energetyczną domu nawet o 20%

Pomimo iż powierzchnia drzwi w porównaniu do powierzchni dachu, podłogi, elewacji i wszystkich okien jest relatywnie niewielka, to warto zadbać o ich dobrą izolację termiczną. Drzwi o słabych parametrach izolacyjnych będą stanowić mostek termiczny, czyli autostradę do ucieczki ciepła.

Więcej na ten temat przeczytacie w zakładce: Drzwi zewnętrzne energooszczędne.

Wysokiej jakości drzwi zewnętrzne mogą przetrwać nawet 100 lat

Wysokiej jakości drzwi zewnętrzne mogą przetrwać nawet 100 lat

Wysokiej jakości drzwi zewnętrzne są niezwykle trwałe. W zależności od użytego materiału i odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać nawet 100 lat. Warto więc sprawdzić, z jakich materiałów i w jakiej technologii wykonane są drzwi zewnętrzne, które zamierzamy wstawić do swojego domu lub mieszkania.

Drzwi zewnętrzne są jednym z najbardziej podatnych na uszkodzenia elementów domu

Drzwi zewnętrzne są jednym z najbardziej podatnych na uszkodzenia elementów domu

Drzwi zewnętrzne są jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów domu. Są narażone na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak uderzenia, próby włamania, a także warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, wiatr i słońce. Warto więc zainwestować w drzwi zewnętrzne wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Najdroższe drzwi zewnętrzne potrafią kosztować powyżej 100 000 zł

Najdroższe drzwi zewnętrzne potrafią kosztować ponad 100 000 zł

Na rynku można znaleźć drzwi zewnętrzne, które kosztują 100 000 zł lub więcej. Obecnie najdroższe są drzwi wykonane z wysokiej klasy profilii aluminiowych lub w technologii hybrydowej, czyli połączenie aluminium z okładzinami z drewna szlachetnego. Duży wpływ na cenę mają:

– użyte dodatki takie jak: szkło strukturalne, zdobione panele ze szlachetnych materiałów,

– akcesoria takie jak: pochwyty, klamki lub kołatki,

– zamki automatyczne: sterowane np. przez skaner twarzy lub oka.

Bardzo duży wpływ na cenę drzwi ma również ich rozmiar.


Chcesz poznać więcej ciekawych faktów o drzwiach zewnętrznych?
Zajrzyj tutaj: 5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych | Część 1

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Ekskluzywne drzwi zewnętrzne Martom

Szukasz ekskluzywnych drzwi zewnętrznych? Zobacz, na co zwracać uwagę przy ich wyborze

Wybierając ekskluzywne drzwi wejściowe, warto zwrócić uwagę na technologię i jakość wykonania, bezpieczeństwo oraz stosunek jakości do ceny.
Izolacyjność termiczna drzwi zewnętrznych

Izolacja termiczna drzwi – sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat

Dom, to przestrzeń, w której chcemy czuć się komfortowo. Aby taką stworzyć ważna jest niepozorna sprawa - izolacja termiczna drzwi.
Stare drzwi zewnętrzne — co z nimi zrobić

Stare drzwi zewnętrzne — co z nimi zrobić?

Wymieniłeś stare drzwi zewnętrzne na nowe i nie wiesz, co zrobić ze starymi? Lektura powyższego wpisu rozwiąże Twoje problemy.
Następny