Blog

Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Styl klasyczny jest uniwersalny i ponadczasowy. Mody często się zmieniają, natomiast większość osób niezależnie od upodobań estetycznych, dobrze czuje się w takiej stylistyce. Główne założenia stylu klasycznego to prostota, równowaga, symetria i sprawdzone rozwiązania. Drzwi zewnętrzne klasyczne często określane są również określeniem drzwi angielskie.

Drzwi wejściowe klasyczne

Martom zaprojektował osobną kolekcję drzwi klasycznych (kolekcja MARTOM CLASSIC). Poniżej przykładowe modele drzwi wejściowych klasycznych.

Drzwi zewnętrzne klasyczne Martom | Galeria Modeli
Drzwi zewnętrzne klasyczne Martom | Galeria Modeli

Drzwi zewnętrzne klasyczne Martom charakteryzują się elegancką geometrią, a także tłoczeniami w postaci linii i prostokątów o regularnym podziale. Dzięki zastosowaniu współczesnych technologii powstało bardzo ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnością, które oprócz tradycyjnej architektury, może stanowić bardzo ciekawy element wzorniczy również w nowoczesnych projektach. Warto zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania intensywnego koloru.

Drzwi zewnętrzne klasyczne Martom – co je wyróżnia?

Wyjątkowe wzornictwo kolekcji MARTOM CLASSIC powstało dzięki specjalnie zaprojektowanym aluminiowym listwom ozdobnym, okleinowanym identycznie jak skrzydła drzwiowe. W wybranych modelach dodatkowe podkreślenie stanowią subtelne tłoczenia.

Drzwi zewnętrzne klasyczne Martom
Tłoczenia w drzwiach klasycznych Martom

Elementy pełne, oprawione ramkami dekoracyjnymi (kasety) są cofnięte względem powierzchni skrzydła identycznie jak przeszklenia, dając efekt trójwymiarowości. Znakomicie podkreśla to zamierzony efekt wzorniczy.

Warto zwrócić uwagę na estetykę łączeń profili ozdobnych w narożnikach. Tak precyzyjne połączenie zapewniają dedykowane łączniki (kornery) służące do pozycjonowania i zespolenia profili. Precyzyjnie zespolona ramka jest w całości aplikowana na skrzydło. Zabezpiecza przed ewentualnym „rozchodzeniem się” profili ramki w narożach.

Łączenie profili ozdobnych drzwi klasycznych Martom
Łączenie profili ozdobnych drzwi klasycznych Martom

Dlaczego warto wybrać drzwi klasyczne Martom?

Drzwi zewnętrzne Martom wyróżniają się na rynku znakomitymi parametrami technicznymi i jakością wykonania. Jest to wynikiem stosowania autorskiej technologii hybrydowej, opatentowanej przez firmę Martom. Polega ona na inteligentnym łączeniu różnych materiałów w taki sposób, żeby wyeliminować ich słabe strony i wykorzystać atuty.

W swoich drzwiach zewnętrznych łączymy aluminium, drewno, stal okleinowaną i nierdzewną oraz pianę PUR wstrzykiwaną oraz szkło. Martom posiada nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy, który gwarantuje pełną powtarzalność i dokładność wykonania produkowanych drzwi. Drzwi klasyczne Martom są dostępne w dwóch standardach termicznych – energooszczędnym dla drzwi zewnętrznych energooszczędnych (Ud od 0,84 W/m2K), a także pasywnym (Ud od 0,6 W/m2K). Więcej szczegółów na naszej stronie.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą drzwi zewnętrznych klasycznych Martom, a także odwiedzenie Galerii Modeli na naszej stronie.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na wymianę drzwi zewnętrznych w swoim domu lub mieszkaniu

Co powinniśmy wiedzieć, zanim wymienimy drzwi zewnętrzne w swoim domu lub mieszkaniu?

Wymiana drzwi zewnętrznych to jedna z ważniejszych inwestycji, jaką możemy podjąć w naszym domu lub mieszkaniu.
Jak zabezpieczyć nieruchomość przed włamaniem

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed włamaniem? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj skuteczne rozwiązania.
Jaką klamkę zastosować w drzwiach zewnętrznych

Jaką klamkę zastosować w drzwiach zewnętrznych?

Wybór odpowiedniej klamki zależy w dużej mierze od osobistych preferencji. Nie można jednak zapomnieć o tym, że klamka powinna zabezpieczać drzwi przed włamaniem.
Następny