Blog

Jak połączyć drzwi zewnętrzne w stylu angielskim z nowoczesnym wnętrzem

Połączenie drzwi nowoczesnych i klasycznych

Jak najlepiej urządzić swój dom lub mieszkanie? Tak jak się nam podoba!

Przy wystroju wnętrz i doborze akcesoriów do swojego domu lub mieszkania każdy kieruje się osobistymi preferencjami. Zazwyczaj jednak bywa tak, że osób decydujących jest więcej niż jedna. Co gorsza, często wychodzi też na to, że każda z osób, które mają wpływ na wystrój przyszłego lokum, ma na ten wystrój inny pomysł.

Załóżmy hipotetyczną sytuację:

Pan Jan i Elżbieta Kowalscy są małżeństwem od 15 lat (obie postacie są wymyślone, a zbieżność osób i nazwisk jest przypadkowa) i właśnie planują budowę nowego domu według własnego projektu.

Oboje są w ten projekt bardzo zaangażowani. Ogólnie są bardzo zgodnym małżeństwem, więc można założyć, że cały proces nie będzie problematyczny. W tym momencie pojawia się jednak jedno, ale…

Jeśli chodzi o ich poczucie stylu, są to osoby całkowicie różne.

Pan Jan to spokojny, elegancki mężczyzna. Ubiera się w koszule, proste spodnie, eleganckie buty. Wszystko dopasowane do siebie w stonowanych kolorach. Zawsze ma na nadgarstku swój srebrny zegarek (prezent ślubny). Jeśli chodzi o jego telefon, to zmienia go średnio co 5/6 lat. Jak już się do czegoś przyzwyczai, to nie lubi tego zmieniać bez powodu. W skrócie można opisać pana Jana jako osobę elegancką i trochę staromodną. Odbija się to również na tym jak chciałby urządzić swój nowy dom.

Inaczej jest w przypadku Pani Elżbiety. Jest to kobieta o ekstrawertycznym usposobieniu. Nie znosi niezręcznej ciszy i jest osobą, która zazwyczaj zaczyna, prowadzi i kończy rozmowę. Ubiera się prosto i elegancko, ale stara się przy tym podążać za trendami modowymi. Warto tutaj też wyjaśnić co znaczy określenie „prosto” w odniesieniu do jej ubioru. Nie przepada za falbankami, kokardkami i innymi tego typu dodatkami, ale uwielbia eksperymentować z kolorami. Połączenie zieleni i czerwieni nie brzmi jak dobra para, ale Pani Elżbieta potrafi udowodnić, że przeciwieństwa się przyciągają. Jeśli ją również mielibyśmy opisać kilkoma słowami, to jest to kobieta elegancka, odważna i nowoczesna (również w odniesieniu do wystroju wnętrz).

Poznaliśmy już trochę lepiej Państwa Kowalskich i wyraźnie widać, że szukają oni zupełnie innych elementów wystroju dla wnętrz. Po wielu dyskusjach, kompromisach i nawet jednak kłótni udało im się jednak dojść do porozumienia.

Jak pogodzić wystrój w stylu angielskim (klasycznym) i nowoczesny?

Historia ze wstępu miała na celu pokazanie, że przy odpowiednim podejściu wszystko da się pogodzić. W dalszej części wpisu skupimy się na tym jak można połączyć wystrój domu w stylu nowoczesnym, który bardzo spodobałoby się Pani Elżbiecie i klasyczne wystrój w stylu angielskim, w którym Pan Jan czułby się jak w domu — czyli tak jak powinien. 

Konkretnie skupimy się na jednym z elementów tego wystroju, na którym znamy się najlepiej. Czyli na drzwiach zewnętrznych.

Jak wybrać zewnętrzne drzwi angielskie (klasyczne), które będą jednocześnie nowoczesne?

Zacznijmy od charakterystyki stylu angielskiego i nowoczesnego:

Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne w stylu angielskim?

Każdy pewnie oglądał (przynajmniej fragmenty) niektórych części filmów z serii „James Bond”. Poza humorem, akcją i ciekawymi gadżetami wszystkie te filmy urzekały bogatą i klasyczną architekturą charakterystyczną dla Wielkiej Brytanii. Między innymi typowymi dla tej architektury drzwi zewnętrznych na ulicach Londynu.

Drzwi w stylu angielskim są proste i eleganckie, charakteryzują się ozdobnymi ramkami oraz panelami. Wyróżniają się prostą formą oraz klasyczną elegancją. Typowe dla tego stylu są geometryczne wzory takie jak prostokąty i kwadraty, często zwieńczone łagodnym łukiem.

Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne w stylu nowoczesnym?

Nowoczesne drzwi zewnętrzne Martom z kolekcji Simple Elegance

Nowoczesne drzwi zewnętrzne powinny posiadać wiele cech, które zapewnią im maksymalną wytrzymałość i ergonomiczne wykorzystanie materiałów w procesie produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu modnego wzornictwa. Właściwości te powinny obejmować między innymi wytrzymałość skrzydła drzwiowego oraz zastosowanie najnowszej technologii produkcji, która zapewnią bezpieczeństwo i funkcjonalność drzwi.

Połączenie stylu nowoczesnego i angielskiego — drzwi wejściowe Martom z kolekcji FullPers Classic

Nowoczesne drzwi zewnętrzne Martom z kolekcji FullPers Classic

W galerii modeli na naszej stronie znajdziecie kolekcję FullPers Classic, która łączy w sobie klasyczny i elegancki wygląd drzwi w stylu angielskim oraz nowoczesną technologię produkcji, dzięki której spełniają one najwyższe wymogi odporności oraz bezpieczeństwa, które powinny spełniać drzwi do naszego domu. 

Możecie nam wierzyć lub nie, ale Państwo Kowalscy zdecydowali się właśnie na jeden z modeli z tej kolekcji…

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Pomiar drzwi zewnętrznych

Jak poprawnie wykonać pomiar drzwi zewnętrznych?

Sprawdź jak uniknąć pomyłek podczas pomiaru drzwi zewnętrznych. Wbrew pozorom jest to skomplikowany proces wymagający specjalistycznej wiedzy.
Drzwi energooszczędne - czy warto je wybrać

Drzwi energooszczędne — oszczędność energii, pieniędzy i planety

Wybierając drzwi energooszczędne możesz przyczynić się do ograniczania zmian klimatycznych oraz zaoszczędzić na ogrzewaniu.
Pomiar grubości drzwi

Grubość Skrzydła Drzwi Zewnętrznych – Jaką Wybrać?

Porównanie różnych grubości drzwi zewnętrznych może pomóc przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu. Więcej informacji we artykule.
Następny