Blog

Jakie drzwi frontowe do domu wybrać?

Zewnętrzne drzwi frontowe Martom z pochwytem.

Wybór odpowiednich drzwi frontowych do domu to decyzja, która wbrew pozorom ma kluczowe znaczenie nie tylko dla estetyki naszego domu. W poniższym artykule przyjrzymy się czynnikom, które należy wziąć pod uwagę, decydując o zakupie drzwi frontowych, aby spełniały one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Frontowe drzwi wejściowe, a energooszczędność

Czytnik papilarny MARTOM.

Energooszczędność i termoizolacja to bardzo istotne kryteria. Energooszczędne drzwi frontowe, dzięki odpowiedniej izolacji i uszczelnieniu, pomagają w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz domu, co może przełożyć się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Nowoczesne drzwi frontowe – czym powinny się charakteryzować?

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia oferuje coraz to nowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa drzwi frontowe powinny być wyposażone w zaawansowane systemy, które zabezpieczą dom przed niepożądanymi gośćmi. Opcje takie jak czytniki linii papilarnych, klawiatury kodowe czy systemy kontroli dostępu zintegrowane z aplikacjami mobilnymi nie tylko podnoszą poziom bezpieczeństwa, ale również oferują wygodę użytkowania bez konieczności korzystania z tradycyjnych kluczy.

Estetyka drzwi frontowych do domu

Estetyka również nie może zostać pominięta. Nowoczesne drzwi frontowe, które charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, ale także unikalnym designem, mogą stanowić wizytówkę każdego domu. Modele drzwi frontowych w ofercie Martom dostępne są w szerokiej gamie wzorów, kolorów i dodatków, od antracytowych, nowoczesnych drzwi z pochwytami, po klasyczne drewnopodobne wzory ze zdobionymi przeszkleniami.

Drzwi aluminiowe, stalowe czy drewniane? Jakie drzwi frontowe będą odpowiednie do Twojego domu?

Struktura drewna, stali i aluminium.

Ostatnim bardzo ważnym aspektem, który omówimy, jest wybór najlepszego materiału do produkcji drzwi zewnętrznych. Najpopularniejszymi z dostępnych na rynku są: drewno, stal i aluminium. Szczegółowe porównanie właściwości tych materiałów znajdziecie w naszym poradniku. Poniżej omówimy tylko skrótowo najważniejsze właściwości.

Drzwi drewniane są bardzo dobrym izolatorem ciepła, ale ich odporność na warunki atmosferyczne jest niewielka.

Drzwi aluminiowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych, ale są bardzo słabym izolatorem.

Drzwi stalowe są bardzo wytrzymałe, ale nie sprawdzą się jako dobry izolator.

Jak więc widać osobne zastosowanie każdego z najpopularniejszych materiałów do produkcji drzwi zewnętrznych ma swoje zalety, ale również wady. Przy zastosowaniu odpowiednich technologii można jednak te wady obejść.

Drzwi frontowe hybrydowe

Maszyna z logo MARTOM na hali produkcyjnej drzwi zewnętrznych.

Z pomocą przychodzą drzwi hybrydowe, które powstają dzięki zastosowaniu nowatorskiej, opracowanej przez firmę Martom technologii hybrydowej. Skrzydło drzwi hybrydowych eliminuje wady związane z zastosowaniem poszczególnych materiałów osobno dzięki połączeniu ich w jedno skrzydło.Więcej szczegółów na temat tego, jak powstają drzwi hybrydowe, można przeczytać w naszym poradniku: Dlaczego drzwi hybrydowe?

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Wykorzystanie PCV jako materiału do produkcji drzwi zewnętrznych

Wykorzystanie PCV do produkcji drzwi zewnętrznych

Analiza właściwości PCV w kontekście produkcji drzwi zewnętrznych. Czy drzwi z PCV to dobry wybór? Odkryj zalety i wady tego materiału.
Ochrona drzwi podczas prac budowlanych

Folia ochronna na drzwi zewnętrzne – jak chronić drzwi przed uszkodzeniem podczas prac budowlanych?

Malowanie elewacji czy remonty wewnątrz, w końcu każdy zostanie zmuszony do wykonania tych prac. Na pomoc przychodzi folia ochronna do drzwi.
5-ciekawostek-o-drzwiach

5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych | Część 2

Jak dużo potrafią ważyć drzwi zewnętrzne? Ile kosztują najdroższe z nich? Jak długo potrafią przetrwać? Dowiesz się tego (i nie tylko) powyżej.
Następny