Blog

Drzwi zewnętrzne z szybą – praktyczne i estetyczne rozwiązanie dla Twojego domu

Drzwi zewnętrzne z szybą w ofercie Martom

Drzwi zewnętrzne z szybą to doskonałe połączenie funkcjonalności i estetyki, które sprawdzi się w każdym domu. Dzięki zastosowaniu szyb drzwi wpuszczają do wnętrza więcej światła, co sprawia, że pomieszczenia stają się jaśniejsze i bardziej przytulne. Jednocześnie, odpowiednio dobrana szyba wbrew pozorom wcale nie będzie wpływać na mniejszą prywatność mieszkańców.

Rodzaje drzwi z szybą

Generalnie na rynku dostępne są dwa rodzaje drzwi z szybą, które można dopasowywać do indywidualnych potrzeb i preferencji. Są to drzwi z przeszkleniami oraz drzwi z naświetlami (bądź doświetlami).

Przeszklenia drzwi i naświetli są wykonywane w postaci pakietów szybowych – jest to kilka szyb zespolonych ze sobą i oddzielonych specjalnymi ramkami. Zamknięte w pakietach (w tzw. komorach) powietrze jest bardzo dobrym izolatorem, i dzięki temu przeszklenie ma dobrą izolację termiczną. Im więcej komór, tym pakiet jest cieplejszy.

Drzwi z przeszkleniem w skrzydle

Drzwi z przeszkleniem to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących estetykę i funkcjonalność.

Przeszklenia to pakiety szybowe umieszczane bezpośrednio w skrzydle drzwiowym.

Przeszklenie wpuszcza do wnętrza więcej światła, a jednocześnie może stanowić ciekawy element dekoracyjny. W zależności od wyboru szyby, drzwi z przeszkleniem mogą wpuszczać więcej światła lub zapewnić więcej prywatności mieszkańcom.

Drzwi z naświetlem (lub doświetlem)

Drzwi z naświetlami to kolejne rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie dodatkowego światła do wnętrza domu. Naświetle to dodatkowe przeszklenie umieszczone nad drzwiami, które zwiększa ilość wpadającego światła dziennego. Doświetla są skonstruowane analogicznie z tą różnicą, że umieszcza się je po bokach drzwi.

Wybór odpowiedniej szyby do drzwi zewnętrznych

Wybierając zewnętrzne drzwi z szybą, warto zwrócić uwagę na rodzaj szkła oraz szerokość przeszklenia. Odpowiedni wybór szyby wpłynie na funkcjonalność drzwi, prywatność mieszkańców oraz ochronę przed włamaniami. W dalszej części artykułu omówimy różne rodzaje szkła oraz ich zalety i wady.

Rodzaj szkła: jaki wybrać?

Rodzaje przeszkleń – konfigurator drzwi Martom

Na rynku dostępne są różne rodzaje szkła do drzwi zewnętrznych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Warto zwrócić uwagę na takie rodzaje szkła, jak:

 • Szyba refleksyjna – typ szkła z powłoką z tlenków metali lub metali szlachetnych, mający na celu odbijanie promieni słonecznych i zapewniający ochronę przed słońcem.
 • – Szyba lustrzana (lustro weneckie) – zapewnia możliwość jednostronnej obserwacji otoczenia. Efekt lustrzany zależy od oświetlenia i działa wyłącznie z jednej strony. Jest widoczny zawsze od strony bardziej oświetlonej. W ciągu dnia efekt lustra będzie widoczny z zewnątrz pomieszczenia, natomiast po zmroku, gdy w pomieszczeniu zostanie zapalone światło, efekt lustra będzie widoczny od wewnątrz. Wybierając przeszklenie w postaci lustra weneckiego, należy brać pod uwagę to zjawisko. Szyba taka nie posiada folii – jest wykonana w technologii napylenia powłoki o odpowiednich właściwościach.
 • – Szyba piaskowana – piaskowanie to metoda mechanicznego zdobienia szkła. Po przeprowadzeniu tego procesu szkło ma drobne, równomiernie rozłożone rysy, które nadają mu efekt matowości. Wzory tak powstałe są niezwykle trwałe.
 • – Szyba malowana – na szybę nadrukowywane są elementy dekoracyjne, które tylko częściowo przepuszczają światło słoneczne.
 • – Szyba witrażowa – w większości ofert komercyjnych zamiast oryginalnych witraży stosuje się szyby, które są wzorowane na witraż. Takie rozwiązanie jest dużo trwalsze.

Więcej na temat przeszkleń stylizowanych na witraż możecie Państwo przeczytać w jednym z naszych poprzednich wpisów: Drzwi zewnętrzne z witrażem.

Szerokość przeszklenia – jak wpływa na funkcjonalność drzwi?

Szerokość przeszklenia ma istotny wpływ na funkcjonalność drzwi zewnętrznych. Im większa szerokość przeszklenia, tym więcej światła wpada do wnętrza domu. Warto jednak pamiętać, że zbyt duże przeszklenie może wpłynąć na mniejszą prywatność mieszkańców. Dlatego warto wybrać odpowiednią szerokość przeszklenia, która będzie spełniać oczekiwania zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

Drzwi wejściowe z szybą w kolekcji MARTOM

pakiety szybowe MARTOM

W naszej ofercie można znaleźć następujące rodzaje drzwi z pakietami szybowymi:

 1. 1. drzwi z doświetlami i naświetlami (często nazywane również dostawkami),
 2. 2. drzwi z przeszkleniami.

Nasza oferta wyróżnia się budową pakietów szybowych, z których są wykonane – stosujemy rozwiązania, w których liczba komór jest większa niż u konkurencji.

Poniżej opisaliśmy różne rodzaje pakietów szybowych, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie:

Pakiet szybowy PASSIVE

 1. 1. Drzwi w standarcie Passive charakteryzują się pakietem szybowym złożonym z pięciu szyb, każda o grubości 4 mm, co tworzy 4-komorowy pakiet, zapewniający wyjątkową izolację cieplną.
 2. 2. Tak skomplikowany pakiet szybowy, jaki znajduje się w drzwiach Passive, jest rzadkością na rynku.
 3. 3. W modelach drzwi Traditional, które mają ramki przyszybowe z PCV, pakiet szybowy składa się z czterech szyb.

Pakiet szybowy ARKTIC

 1. 1. W drzwiach wykonanych w standardzie Arktic pakiet szybowy zawiera cztery szyby o grubości 4 mm każda, tworząc konstrukcję trzykomorową.
 2. 2. W przypadku drzwi z serii Traditional, które posiadają ramki przyszybowe wykonane z PCV, pakiet szybowy składa się z trzech szyb.

Pakiet szybowy NORDIC

 1. 1. Pakiet szybowy w drzwiach Nordic zawiera trzy szyby o grubości 4 mm każda.
 2. 2. Jest to pakiet dwukomorowy.
 3. 3. Zapewnia on wysoką izolacyjność cieplną.

Pakiet szybowy OPTIMAL

Pakiety szybowe w standardzie OPTIMAL mają identyczną budowę jak pakiety w standardzie NORDIC.

Podsumowanie

Zastosowanie szyb w drzwiach zewnętrznych to zabieg, który poprawia ich funkcjonalność i estetykę, wnosząc do domu więcej światła i tworząc przytulną atmosferę. Dostępne są różne rodzaje drzwi z przeszkleniami lub naświetlami, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Ważnym elementem jest wybór odpowiedniego rodzaju i szerokości szyby. W naszej ofercie znajdziecie Państwo bogaty wybór drzwi z pakietami szybowymi, wyróżniającymi się lepszą izolacyjnością cieplną dzięki większej liczbie komór w porównaniu do konkurencji.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

5-ciekawostek-o-drzwiach-czesc-3

5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych | Część 3

Jakie są najstarsze drzwi w Polsce? jak dostać się do Fort Knox? Czy rakieta kosmiczna zmieści się w drzwiach? Dowiedz się tego i nie tyko ↑.
Drzwi energooszczędne - czy warto je wybrać

Drzwi energooszczędne — oszczędność energii, pieniędzy i planety

Wybierając drzwi energooszczędne możesz przyczynić się do ograniczania zmian klimatycznych oraz zaoszczędzić na ogrzewaniu.
5 ciekawostek o drzwiach

5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych — sprawdź, czy o nich słyszałeś!

Kiedy powstały pierwsze drzwi zewnętrzne, z jakich materiałów produkowano je w średniowieczu, a z jakich robi się to dzisiaj? Sprawdź sam!
Następny