Blog

Drzwi zewnętrzne z naświetlami – najnowsze trendy w projektowaniu budynków

Drzwi zewnętrzne z naświetlami

Doświetla i naświetla to nieotwierane, przeszklone elementy, które mogą uzupełniać drzwi zewnętrzne. Jeśli zdecydujemy się na drzwi z naświetlami lub doświetlami, skorzystamy podwójnie – nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym.

Drzwi z naświetlami i doświetlami – czym się od siebie różnią?

Uklady dostawek w drzwiach zewnetrznych MARTOM

„Drzwi z naświetlem”, „drzwi z doświetlem”, „drzwi z dostawkami” – te wyrażenia często są używane jako synonimy. W rzeczywistości jednak każde z tych pojęć delikatnie się różni.

Różnicę między nimi świetnie opisuje analogia do kwadratu i prostokąta: każde naświetle to dostawka, ale nie każda dostawka to naświetle.

Drzwi zewnętrzne za naświetlem górnym – definicja

Naświetla drzwi zewnętrznych to przeszklone elementy umieszczane bezpośrednio nad skrzydłem drzwiowym.

Drzwi zewnętrzne z doświetlami bocznymi – definicja

Doświetla drzwi zewnętrznych to przeszklone elementy umieszczane po bokach drzwi zewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne z dostawkami – definicja

Dostawki drzwi zewnętrznych to przeszklone elementy umieszczane zarówno nad jak i po bokach drzwi. Pod określeniem dostawek kryją się zarówno naświetla jak i doświetla.

Czy warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne z naświetlami i/lub doświetlami?

Drzwi z dostawkami – martom

Jasno w środku…

Współcześnie wiodącym trendem związanym z projektowaniem są drzwi zewnętrzne przeszklone. Polega on na dodawaniu do drzwi przeszklonych elementów. Dzięki nim po przekroczeniu progu znajdujemy się w przyjaznym, jasnym wnętrzu. Nie musimy montować dodatkowego, sztucznego oświetlenia, więc oszczędzamy sobie pracy, a przede wszystkim redukujemy koszty.

Większa dawka dziennego światła sprawia, że pomieszczenie, do którego wchodzimy, wydaje się bardziej przestronne. To sprytny zabieg, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielką i mało reprezentacyjną sienią.

…nowocześnie na zewnątrz

Tyle o wrażeniach, które fundują zewnętrzne drzwi wejściowe z naświetlami od wewnątrz. A co z wyglądem zewnętrznym budynku? Przeszklone elementy mają niebagatelny wpływ na to, jak prezentuje się cała bryła. Naświetla można dowolnie konfigurować i dopasowywać do własnego gustu. To element, który „zwykłym” drzwiom dodaje charakteru, jest niebanalnym i designerskim uzupełnieniem okien czy elewacji.

Naświetlami można się bawić: masywne drzwi z naświetlem górnym i dwoma naświetlami bocznymi będą wydawać się optycznie mniejsze, wąskie i pionowe doświetla sprawią, że całość będzie się prezentowała nowocześnie i intrygująco.

Przeszklone elementy, mimo że najczęściej kojarzą się ze współczesnym trendem projektowania budynków, zaprezentują się ciekawie także w klasycznym budownictwie, w otoczeniu cegły czy drewna.

Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba głosów: 9

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Drzwi zewnętrzne z naświetlami

Drzwi zewnętrzne z naświetlami – najnowsze trendy w projektowaniu budynków

Drzwi zewnętrzne z naświetlami... czyli z przeszklonymi elementami, które uzupełniają drzwi pod względem praktycznym i estetycznym.
Porównanie drzwi zewnętrznych stalowych, aluminiowych i drewnianych

Porównanie drzwi zewnętrznych stalowych, aluminiowych i drewnianych

Istnieje wiele przekonań na temat tego, który materiał sprawdza się lepiej do produkcji drzwi. Sprawdź czym różnią się te materiały.
Dobre drzwi zewnętrzne

Dobre drzwi zewnętrzne — czyli jakie?

W powyższym artykule przedstawiamy najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrych drzwi zewnętrznych.
Następny