Blog

Drzwi zewnętrzne z naświetlami – najnowsze trendy w projektowaniu budynków

Drzwi zewnętrzne z naświetlami

Doświetla i naświetla to nieotwierane, przeszklone elementy, które mogą uzupełniać drzwi zewnętrzne. Jeśli zdecydujemy się na drzwi z naświetlami lub doświetlami, skorzystamy podwójnie – nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym.

Drzwi z naświetlami i doświetlami – czym się od siebie różnią?

Uklady dostawek w drzwiach zewnetrznych MARTOM

„Drzwi z naświetlem”, „drzwi z doświetlem”, „drzwi z dostawkami” – te wyrażenia często są używane jako synonimy. W rzeczywistości jednak każde z tych pojęć delikatnie się różni.

Różnicę między nimi świetnie opisuje analogia do kwadratu i prostokąta: każde naświetle to dostawka, ale nie każda dostawka to naświetle.

Drzwi zewnętrzne za naświetlem górnym – definicja

Naświetla drzwi zewnętrznych to przeszklone elementy umieszczane bezpośrednio nad skrzydłem drzwiowym.

Drzwi zewnętrzne z doświetlami bocznymi – definicja

Doświetla drzwi zewnętrznych to przeszklone elementy umieszczane po bokach drzwi zewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne z dostawkami – definicja

Dostawki drzwi zewnętrznych to przeszklone elementy umieszczane zarówno nad jak i po bokach drzwi. Pod określeniem dostawek kryją się zarówno naświetla jak i doświetla.

Czy warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne z naświetlami i/lub doświetlami?

Drzwi z dostawkami – martom

Jasno w środku…

Współcześnie wiodącym trendem związanym z projektowaniem są drzwi zewnętrzne przeszklone. Polega on na dodawaniu do drzwi przeszklonych elementów. Dzięki nim po przekroczeniu progu znajdujemy się w przyjaznym, jasnym wnętrzu. Nie musimy montować dodatkowego, sztucznego oświetlenia, więc oszczędzamy sobie pracy, a przede wszystkim redukujemy koszty.

Większa dawka dziennego światła sprawia, że pomieszczenie, do którego wchodzimy, wydaje się bardziej przestronne. To sprytny zabieg, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielką i mało reprezentacyjną sienią.

…nowocześnie na zewnątrz

Tyle o wrażeniach, które fundują zewnętrzne drzwi wejściowe z naświetlami od wewnątrz. A co z wyglądem zewnętrznym budynku? Przeszklone elementy mają niebagatelny wpływ na to, jak prezentuje się cała bryła. Naświetla można dowolnie konfigurować i dopasowywać do własnego gustu. To element, który „zwykłym” drzwiom dodaje charakteru, jest niebanalnym i designerskim uzupełnieniem okien czy elewacji.

Naświetlami można się bawić: masywne drzwi z naświetlem górnym i dwoma naświetlami bocznymi będą wydawać się optycznie mniejsze, wąskie i pionowe doświetla sprawią, że całość będzie się prezentowała nowocześnie i intrygująco.

Przeszklone elementy, mimo że najczęściej kojarzą się ze współczesnym trendem projektowania budynków, zaprezentują się ciekawie także w klasycznym budownictwie, w otoczeniu cegły czy drewna.

Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 10

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe - Martom

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe | Martom

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe Martom to połączenie znakomitego wzornictwa oraz nowoczesnej, energooszczędnej technologii.
Wygłuszenie drzwi zewnętrznych

Wygłuszanie drzwi – jak skutecznie wyciszyć drzwi zewnętrzne i cieszyć się ciszą?

Wygłuszanie drzwi jest priorytetem dla wielu osób, które pragną cieszyć się ciszą i spokojem we własnych czterech ścianach. Sprawdź jak skutecznie do niego podejść.
Pochwyty do drzwi zewnętrznych

Pochwyty do drzwi zewnętrznych – wiodący trend wśród akcesoriów drzwiowych

Pochwyty do drzwi zewnętrznych mogą być ciekawym zamiennikiem klasycznej klamki. Odpowiednio dobrane spełniają nie tylko funkcję praktyczną.
Następny