Blog

Drzwi zewnętrzne z witrażem

Drzwi zewnętrzne z witrażem - Martom

Jeśli poszukujesz wyjątkowych drzwi zewnętrznych, które zapewnią Ci elegancki i ponadczasowy efekt estetyczny na lata, bardzo ciekawym wyborem mogą być modele ozdobione witrażami — a będąc bardziej konkretnym — modele ozdobione przeszkleniami stylizowanymi na wiraż.

Witraż jest to bowiem historyczna technika, która pochodzi sprzed epoki szkła taflowego wylewanego. Istotą tej techniki jest stosowanie kawałków szkła oprawionych w ramki ołowiane.

Ogólnodostępne przeszklenia, stosowane w drzwiach zewnętrznych i nazywane przeszkleniami są w mniejszym lub większym stopniu witrażopodobne, ale witrażami zazwyczaj nie są. Aby jednak ułatwić odbiór wpisu, przeszklenia te będziemy nazywać witrażami.

Dlaczego warto wybrać drzwi z witrażem?

Jeśli szukasz nowych drzwi zewnętrznych do swojego domu lub biura i chcesz, aby były one eleganckie i oryginalne to witraże będą idealną opcją. 

Ciekawe wzory i żywe kolory mogą stanowić odważne oświadczenie i dodać odrobinę elegancji do każdego pomieszczenia. Pozwalają one również na filtrowanie naturalnego światła, zachowując jednocześnie poziom prywatności, którego nie zapewniają tradycyjne doświetla z czystego szkła.

Ponadto trwałość nowoczesnych drzwi witrażowych produkowanych przez Martom — powoduje, że są one świetną inwestycją, która pozostanie z nami przez wiele lat. 

Jeśli więc szukasz przyciągającego wzrok, a zarazem praktycznego dodatku do swojej przestrzeni, rozważ drzwi witrażowe.

Jak wybrać drzwi z witrażem, aby pasowały do stylu domu?

Witraż

Jeśli chodzi o wybór drzwi z witrażami, które uzupełnią styl Twojego domu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników.

  1. Po pierwsze, pomyśl o stylu architektonicznym swojego domu i wybierz projekt witraża, który z nim współpracuje.
  2. Po drugie, rozważ schemat kolorów wnętrza swojego domu i zdecyduj się na witraże, które wzmocnią te odcienie. 
  3. Wreszcie, upewnij się, że projekt witraża uzupełnia estetykę Twojej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest ona tradycyjna, współczesna czy gdzieś pomiędzy. 

Biorąc pod uwagę te czynniki, możesz wybrać drzwi z witrażami, które nie tylko będą świetnie wyglądać, ale także dodadzą wartości praktyczne Twojemu domowi.

Przykładowe projekty drzwi z witrażem

Drzwi witrażowe, znane również jako drzwi szklane z witrażem, mogą dodać elegancji i uroku każdemu pomieszczeniu.

Witraże mogą mieć geometryczne i kwiatowe wzory, a nawet przedstawiać sceny lub postacie. Niezależnie od tego, jaki jest ich projekt, z pewnością będzie on przyciągał uwagę. 

W ofercie MARTOM występują przeszklenia stylizowane na witraż z dużym stopniem podobieństwa – są to niektóre przeszklenia w kolekcji TRADITIONAL oznaczone nazwą – witraż.

W pakietach tych jedna szyba jest specjalnie zdobiona, aby jak najbardziej przypominać tradycyjny witraż. Przykleja się do niej specjalne paki wykonane z ołowiu (mogą być w kolorze srebrnym lub złotym). Wykorzystuje się również specjalne folie tłoczone oraz przykleja się wypukłe elementy dekoracyjne tzw. bewele. Całość jest wykonywana ręcznie. Poniżej kilka przykładów:

Drzwi witrażopodobne Martom

Innym przykładem doświetli witrażopodobnych w naszej ofercie są przeszklenia drukowane we wzory, które mają inspirować się wyglądem witraży. Ich stopień podobieństwa do witrażu jest znacznie mniejszy niż w powyżej opisanej technologii, jednak nadruk taki również bardzo dobrze odtwarza istotę witraży, czyli ołowiane paski dzielące poszczególne kawałki szyby. Poniżej przykłady nadruków inspirowanych witrażami:

Inne drzwi witrażopodobne Martom

Nowoczesną formą nadruku inspirowanego witrażem są poniższe przeszklenia – charakteryzują się one tym, że każdy element szybki w innym kolorze jest otoczony paskiem imitującym pasek ołowiany:

Nowoczesna forma nadruku inspirowanego witrażem

W naszej ofercie można znaleźć wiele nadruków, które na pierwszy rzut oka mogą witraże przypominać, ale z uwagi na brak elementów mających na celu odwzorowanie ołowianych oprawek nie możemy nazywać ich witrażopodobnymi. Poniżej kilka przykładów:

Nadruki, które nie są witrażopodobne

Podsumowanie

W firmie Martom zawsze stawiamy na jakość i dążymy do tego, aby zapewnić naszym klientom najlepsze rozwiązania.

Postanowiliśmy wprowadzić konfigurator drzwi zewnętrznych, który ułatwia dobranie idealnego produktu do stylu domu. 

Dzięki naszej ekspertyzie możesz mieć pewność, że wybierzesz drzwi odpowiednie dla Twojego domu i gustu.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Ranking drzwi zewnętrznych 2024

Ranking drzwi zewnętrznych na rok 2024

Jakie będą modne drzwi zewnętrzne 2024? Czy trendy z 2023 roku się utrzymają? Co ma na to największy wpływ? Dowiecie się z naszego wpisu.
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

Kiedy porównujemy drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, ceny nie powinny być jedynym czynnikiem jaki bierzemy pod uwagę.
Drzwi zewnętrzne dąb turner

Drzwi zewnętrzne dąb turner – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Kolor dąb turner zadebiutował na rynku około dwa lata temu. Posiada on fakturę jasnego drewna – trochę jaśniejszego od koloru winchester.
Następny