Blog

Drzwi zewnętrzne z doświetlami. Najnowsze trendy w projektowaniu budynków

Doświetla to nieotwierane, przeszklone elementy, które mogą uzupełniać drzwi zewnętrzne. Jeśli zdecydujemy się na drzwi zewnętrzne z doświetlami, skorzystamy podwójnie – nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym.

Jasno w środku…

Współcześnie wiodącym trendem związanym z projektowaniem są drzwi zewnętrzne przeszklone. Polega on na dodawaniu do drzwi przeszklonych elementów. Dzięki nim po przekroczeniu progu znajdujemy się w przyjaznym, jasnym wnętrzu. Nie musimy montować dodatkowego, sztucznego oświetlenia, więc oszczędzamy sobie pracy, a przede wszystkim redukujemy koszty.

Większa dawka dziennego światła sprawia, że pomieszczenie, do którego wchodzimy, wydaje się bardziej przestronne. To sprytny zabieg, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielką i mało reprezentacyjną sienią. 

…nowocześnie na zewnątrz

Tyle o wrażeniach, które fundują zewnętrzne drzwi wejściowe z doświetlami od wewnątrz. A co z wyglądem zewnętrznym budynku? Przeszklone elementy mają niebagatelny wpływ na to, jak prezentuje się cała bryła. Doświetla można dowolnie konfigurować i dopasowywać do własnego gustu. To element, który „zwykłym” drzwiom dodaje charakteru, jest niebanalnym i designerskim uzupełnieniem okien czy elewacji.

Doświetlami można się bawić – boczne i górne optycznie pomniejszą masywne drzwi, wąskie i pionowe sprawią, że całość będzie się prezentowała nowocześnie i intrygująco. Przeszklone elementy, mimo że najczęściej kojarzą się ze współczesnym trendem projektowania budynków, zaprezentują się ciekawie także w klasycznym budownictwie, w otoczeniu cegły czy drewna. Tu tak naprawdę ogranicza nas tylko fantazja! 

Specjaliści w dziedzinie designu

MARTOM posiada w swojej ofercie drzwi dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Przed zakupem można skorzystać z konfiguratora na stronie internetowej, który zamieni pomysł na konkretny projekt. Oprócz standardowych, przeziernych przeszkleń, w MARTOM można wybierać m.in. przeszklenia reflex, piaskowane lub mleczne, lustro weneckie (widzimy, kto kryje się za drzwiami, sami zaś pozostajemy niewidoczni) i wiele, wiele innych.

Przeglądając ofertę, warto zwrócić uwagę na autorską technologię SIMPLE-ELEGANCE. Szyba jest delikatnie cofnięta względem powierzchni skrzydła, co przekłada się na wysmakowany i niepowtarzalny wygląd drzwi. Kolekcja SIMPLE-ELEGANCE jest dostępna z tradycyjnym pakietem szybowym oraz aplikacją nieprzezierną, chroniącą prywatność mieszkańców przed ciekawskimi spojrzeniami.

W ofercie MARTOM znajdziemy zarówno przeszklone drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe jak i jednoskrzydłowe. Nasi specjaliści pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub mieszkania!

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Wianek świąteczny na drzwi zewnętrzne

Historia wieszania wianka świątecznego na drzwiach zewnętrznych

Wianek świąteczny to klasyczna dekoracja bożonarodzeniowa o zaskakująco głębokiej historii ściśle powiązanej z tradycją ubierania choinki.
Czytnik linii papilarnych “Biokey” wykorzystywany w drzwiach MARTOM

Sterowanie zamkiem drzwi zewnętrznych za pomocą czytnika linii papilarnych

Czytniki linii papilarnych są coraz częściej wykorzystywane do kontroli dostępu otwierania drzwi zewnętrznych.
Czym drzwi przylgowe różnią się od bezprzylgowych

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe — czym się od siebie różnią i które lepiej wybrać?

Czym jest przylga? Czym różnią się drzwi przylgowe od bezprzylgowych? Na którą opcję lepiej się zdecydować? Dowiesz się tego z naszego wpisu.
Następny