Blog

Pochwyty do drzwi zewnętrznych – wiodący trend wśród akcesoriów drzwiowych

Drzwi z pochwytem w domu jednorodzinnym.

Nie bez powodu mówi się, że piękne pochwyty są jak biżuteria dla drzwi. Odpowiednio dobrane spełniają nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim stanowią ciekawy dodatek, często diametralnie zmieniający wygląd skrzydła. Na co zwrócić uwagę, poszukując takich akcesoriów?

Pochwyty i antaby – krótka historia

Stary pochwyt do zabytkowych drzwi.

Pochwyty do drzwi zewnętrznych, często zwane antabami, mogą być ciekawym zamiennikiem klasycznej klamki. Dawniej występowały w formie ruchomej obręczy, były ciężkie, bogato zdobione i spełniały funkcję kołatki.

Dziś designerzy odchodzą od gotyckich wzorców i projektują lekkie, wytrzymałe pochwyty o podłużnych kształtach. Ich siła tkwi w prostocie – dobrze dopasowanie do skrzydła i mocowanie pochwytu nadaje drzwiom niepowtarzalny wygląd i komponuje się zarówno ze stylem nowoczesnym, jak i klasycznym.

Pochwyty drzwiowe jeszcze do niedawna kojarzone były raczej z obiektami użyteczności publicznej, teraz szturmem  zdobywają rynek drzwi zewnętrznych domów jednorodzinnych. Można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z wiodących trendów wśród akcesoriów drzwiowych.

Pochwyty drzwiowe w ofercie MARTOM

Nowoczesne drzwi z pochwytem.

Pochwyty i antaby do drzwi, poza doskonałym wyglądem, są również praktyczne. Pochwyty nierdzewne (ze stali nierdzewnej) lub aluminium  nie niszczą się pod wpływem działania czynników atmosferycznych.

Pochwyty drzwiowe klasyczne i wpuszczane

W ofercie MARTOM klienci znajdą szeroki wybór akcesoriów drzwiowych, w tym również pochwytów: 

  • kształt pochwytu: pochwyty okrągłe (o okrągłym przekroju) i pochwyty kwadratowe (o prostokątnym przekroju),
  • kolor pochwytu: pochwyt w kolorze inox (stal nierdzewna z efektem szczotkowania) i czarny pochwyt (metoda anodowania, czyli uzyskiwania na powierzchni charakterystycznej faktury oraz trwałej, nieścieralnej powłoki kolorystycznej).

Prosta, wysmakowana gama barw przekłada się na niezwykle elegancki wygląd. Drzwi z takim detalem wiele mówią o gustach właścicieli, dodają prestiżu i są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Bestsellerem z naszej oferty są również pochwyty wpuszczane, dostępne w czterech długościach (w przedziale od 45 do 180 cm). Nie odstają one od skrzydła tak jak klasyczne antaby, tylko  mają wygląd podłużnych korytek wbudowanych w skrzydło. Połączenie klasycznej czerni i stali stanowi idealny duet, który pokochali zwłaszcza miłośnicy nowoczesnego designu.

Pochwyt do drzwi zewnętrznych z przyciskiem

Wykorzystując najnowocześniejsze technologie w służbie wygody naszych klientów, przygotowaliśmy również wariant pochwytów drzwiowych z dyskretnym przyciskiem. Po jego wciśnięciu, drzwi – jeśli nie są zamknięte na klucz – otwierają się.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 7

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Jak zabezpieczyć nieruchomość przed włamaniem

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed włamaniem? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj skuteczne rozwiązania.
Drzwi zewnętrzne z witrażem - Martom

Drzwi zewnętrzne z witrażem

Drzwi zewnętrzne z witrażem — eleganckie i trwałe rozwiązanie. Nadają pomieszczeniu oryginalny wygląd oraz zwiększają prywatność.
Wykorzystanie PCV jako materiału do produkcji drzwi zewnętrznych

Wykorzystanie PCV do produkcji drzwi zewnętrznych

Analiza właściwości PCV w kontekście produkcji drzwi zewnętrznych. Czy drzwi z PCV to dobry wybór? Odkryj zalety i wady tego materiału.
Następny