Blog

Pochwyty – wiodący trend wśród akcesoriów drzwiowych

Pochwyty do drzwi – wiodący trend wśród akcesoriów drzwiowych

Nie bez powodu mówi się, że piękne pochwyty są jak biżuteria dla drzwi. Odpowiednio dobrane spełniają nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim stanowią ciekawy dodatek, często diametralnie zmieniający wygląd skrzydła. Na co zwrócić uwagę, poszukując takich akcesoriów?

Krótka historia pochwytu

Pochwyty do drzwi zewnętrznych, często zwane antabami, mogą być ciekawym zamiennikiem klasycznej klamki. Dawniej występowały w formie ruchomej obręczy, były ciężkie, bogato zdobione i spełniały funkcję kołatki.

Dziś designerzy odchodzą od gotyckich wzorców i projektują lekkie, wytrzymałe pochwyty o podłużnych kształtach. Ich siła tkwi w prostocie – dobrze dopasowana do skrzydła antaba nadaje drzwiom niepowtarzalny wygląd i komponuje się zarówno ze stylem nowoczesnym, jak i klasycznym.

Pochwyty jeszcze do niedawna kojarzone były raczej z obiektami użyteczności publicznej, teraz szturmem  zdobywają rynek drzwi zewnętrznych domów jednorodzinnych. Można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z wiodących trendów wśród akcesoriów drzwiowych.

Pochwyty klasyczne i wpuszczane

Antaby, poza doskonałym wyglądem, są również praktyczne: wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium  nie niszczą się pod wpływem działania czynników atmosferycznych. W wersji z przyciskiem stanowią spore udogodnienie dla osób z niepełnosprawnością czy domowników, wnoszących do domu na przykład torby z zakupami.

W ofercie MARTOM klienci znajdą szeroki wybór akcesoriów drzwiowych, w tym również pochwytów.  Mają przekrój okrągły lub prostokątny i występują w dwóch kolorach: inox (stal nierdzewna z efektem szczotkowania) oraz czarnym (metoda anodowania, czyli uzyskiwania na powierzchni charakterystycznej faktury oraz trwałej, nieścieralnej powłoki kolorystycznej). Prosta, wysmakowana gama barw przekłada się na niezwykle elegancki wygląd . Drzwi z takim detalem wiele mówią o gustach właścicieli, dodają prestiżu i są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Bestsellerem z naszej oferty są również pochwyty wpuszczane, dostępne w czterech długościach (w przedziale od 45 do 180 cm). Nie odstają one od skrzydła tak jak klasyczne antaby, tylko  mają wygląd podłużnych korytek wbudowanych w skrzydło. Połączenie klasycznej czerni i stali stanowi idealny duet, który pokochali zwłaszcza miłośnicy nowoczesnego designu.

Pochwyty z przyciskiem

Wykorzystując najnowocześniejsze technologie w służbie wygody naszych klientów, przygotowaliśmy również wariant pochwytów z dyskretnym przyciskiem. Po jego wciśnięciu, drzwi – jeśli nie są zamknięte na klucz – otwierają się.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Jaką klamkę zastosować w drzwiach zewnętrznych

Jaką klamkę zastosować w drzwiach zewnętrznych?

Wybór odpowiedniej klamki zależy w dużej mierze od osobistych preferencji. Nie można jednak zapomnieć o tym, że klamka powinna zabezpieczać drzwi przed włamaniem.
Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Martom stworzył kolekcję drzwi zewnętrznych Classic. Łączy ona w sobie drzwi zewnętrzne klasyczne z nowoczesną technologią.
Drzwi dźwiękoszczelne | Martom

Drzwi dźwiękoszczelne – najlepsza ochrona przed hałasem

Dźwięki z zewnątrz mogą przyprawiać o ból głowy. Warto się odpowiednio zabezpieczyć i wybrać funkcjonalne drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne.
Następny