Blog

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe | Martom

Drzwi zewnętrzne można wykonać w dwóch wariantach – jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Obecnie ogromna większość klientów decyduje się na wybór nowoczesnych drzwi jednoskrzydłowych. Coraz częściej są one zestawiane z doświetlami bocznymi lub górnymi. W zakresie drzwi jednoskrzydłowych oferta Martom jest niezwykle bogata. Dotyczy to zarówno standardów cieplnych jak i wzornictwa. Ofertę zawiera również drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe.

Nowoczesne drzwi jednoskrzydłowe Martom – dlaczego warto je kupić?

Największym wyróżnikiem drzwi jednoskrzydłowych Martom jest autorska, opatentowana technologia hybrydowa. Polega ona na inteligentnym łączeniu różnych materiałów w taki sposób, żeby wyeliminować ich wady i maksymalnie wykorzystać atuty.

Wykorzystujemy do konstruowania swoich drzwi takie materiały jak aluminium, drewno, stal okleinowaną, profile z ABS zbrojone włóknem szklanym oraz pianę PUR. Dzięki wyjątkowej technologii nasze drzwi mają doskonałe parametry i wyjątkową trwałość.

Technologia hybrydowa Martom oprócz przewagi technologicznej pozwala utrzymać relatywnie niskie koszty wytworzenia. Dzięki temu klient może kupić wyjątkowe drzwi o znakomitych właściwościach w przystępnej cenie. Drugim kluczowym wyróżnikiem drzwi Martom jest oryginalne wzornictwo. Nasz dynamiczny rozwój w ostatnich latach był możliwy dzięki połączeniu najlepszej technologii z wyjątkowym designem.

Drzwi wejściowe jednoskrzydłowe – budowa

Podstawowe elementy budowy drzwi zewnętrznych jednoskrzydłowych to:

  • skrzydło,
  • ościeżnica,
  • próg,
  • zawiasy
  • oraz zamek.

Wraz ze zwiększaniem standardu drzwi jednoskrzydłowych zmienia się również ich budowa. W celu obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej Ud zwiększa się grubość skrzydła oraz stosuje tzw. ciepłe ościeżnice i progi.

Klient może również wybierać w kilku standardach zamków, począwszy od dwóch (górnego i środkowego) tradycyjnych zamków, poprzez zamki listwowe trzy i czteropunktowe, kończąc na zamkach automatycznych sterowanych silnikiem i sterowanych czytnikiem linii papilarnych, klawiaturą kodową lub smartfonem. Poniżej prezentujemy budowę najpopularniejszych drzwi wejściowych jednoskrzydłowych w ofercie Martom.

Drzwi jednoskrzydłowe Martom Nordic

Standard 55 Nordic to drzwi jednoskrzydłowe o grubości skrzydła 55mm z segmentu Medium dedykowane do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Spełnia wymogi izolacyjne dla drzwi zewnętrznych, a w przypadku modeli nieprzeszklonych również dla domów energooszczędnych. Standard Nordic jest ekonomiczną alternatywą dla drzwi Arktic.

Budowa drzwi jednoskrzydłowych Martom Nordic

Drzwi jednoskrzydłowe Martom Arktic

Standard 72 Arktic to drzwi jednoskrzydłowe o grubości skrzydła 72mm z segmentu Premium dedykowane dla domów energooszczędnych. Są to produkty najczęściej wybierane przez Klientów budujących domy, ponieważ ich relacja jakości do ceny jest znakomita.

Obraz zawierający tekst  Opis wygenerowany automatycznie
Budowa drzwi jednoskrzydłowych Martom Arktic

Drzwi jednoskrzydłowe Martom Passive

Drzwi 90 Passive przebojem podbijają segment Premium Plus. Skrzydło drzwi Passive ma grubość aż 90mm, dzięki czemu spełniają one, a nawet wyraźnie przewyższają ekstremalnie rygorystyczne wymogi dla domów pasywnych. Pod względem parametrów technicznych charakteryzują się najwyższą jakością.

Obraz zawierający tekst  Opis wygenerowany automatycznie
Budowa drzwi jednoskrzydłowych Martom Passive

Drzwi jednoskrzydłowe Martom – wyjątkowe wzornictwo

Najważniejszym czynnikiem wyboru drzwi jednoskrzydłowych Premium, oprócz doskonałych parametrów i jakości, jest ich design. Drzwi muszą pasować do charakteru i stylu budynku oraz zaspokajać oczekiwania estetyczne klienta. Wiedząc o tym przykładamy bardzo dużą wagę do wyglądu opracowywanych modeli.

Projektowanie nowych kolekcji firma zleca specjalistycznym, renomowanym agencją wzorniczym. Dzięki temu nasza oferta jest wyjątkowa, oryginalna i wyróżnia się wzorniczo na tle konkurencji. Poszczególne kolekcje są dedykowane do różnych stylów architektonicznych i dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie propozycję dopasowaną do swoich oczekiwań.

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe Martom | Galeria Modeli
Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe Martom | Galeria Modeli

Drzwi jednoskrzydłowe – cena

Interesują Cię drzwi wejściowe jednoskrzydłowe. Odwiedź Galerię Modeli na stronie Martom i skonfiguruj oraz wyceń drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe o różnym wzornictwie i w różnych standardach energetycznych.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Wykorzystanie aluminium do produkcji drzwi zewnętrznych

Wykorzystanie aluminium w produkcji drzwi zewnętrznych

Niektóre cechy aluminium sprawiają, że samodzielnie nie jest ono najlepszym materiałem do produkcji drzwi zewnętrznych. Czy warto, więc się na nie zdecydować? Dowiesz się tego z naszego wpisu.
Czym drzwi przylgowe różnią się od bezprzylgowych

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe — czym się od siebie różnią i które lepiej wybrać?

Czym jest przylga? Czym różnią się drzwi przylgowe od bezprzylgowych? Na którą opcję lepiej się zdecydować? Dowiesz się tego z naszego wpisu.
Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Martom stworzył kolekcję drzwi zewnętrznych Classic. Łączy ona w sobie drzwi zewnętrzne klasyczne z nowoczesną technologią.
Następny