Blog

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe w ofercie Martom – budowa i właściwości

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe - Martom.

Drzwi zewnętrzne można wykonać w dwóch wariantach – jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Obecnie ogromna większość klientów decyduje się na wybór nowoczesnych drzwi jednoskrzydłowych. Coraz częściej są one zestawiane z doświetlami bocznymi lub górnymi. W zakresie drzwi jednoskrzydłowych oferta Martom jest niezwykle bogata. Dotyczy to zarówno standardu drzwi jednoskrzydłowych, jak i wzornictwa. Oferta zawiera również drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe.

Nowoczesne drzwi jednoskrzydłowe – dlaczego warto je kupić?

Największym wyróżnikiem drzwi jednoskrzydłowych Martom jest autorska, opatentowana technologia hybrydowa. Polega ona na inteligentnym łączeniu różnych materiałów w taki sposób, żeby wyeliminować ich wady i maksymalnie wykorzystać atuty. Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe Martom charakteryzują się wyjątkową trwałością i termoizolacją.

Wykorzystujemy do konstruowania swoich drzwi takie materiały jak aluminium, drewno, stal okleinowaną, profile z ABS zbrojone włóknem szklanym oraz pianę PUR. Dzięki wyjątkowej technologii nasze drzwi mają doskonałe parametry i wyjątkową trwałość.

Technologia hybrydowa Martom oprócz przewagi technologicznej pozwala utrzymać relatywnie niskie koszty wytworzenia. Dzięki temu klient może kupić wyjątkowe drzwi o znakomitych właściwościach w przystępnej cenie. Drugim kluczowym wyróżnikiem drzwi Martom jest oryginalne wzornictwo. Nasz dynamiczny rozwój w ostatnich latach był możliwy dzięki połączeniu nowoczesnej technologii z wyjątkowym designem.

Drzwi wejściowe jednoskrzydłowe – budowa

Podstawowe elementy budowy drzwi zewnętrznych jednoskrzydłowych to:

Wraz ze zwiększaniem standardu drzwi jednoskrzydłowych zmienia się również ich budowa. W celu obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej Ud zwiększa się grubość skrzydła oraz stosuje tzw. ciepłe ościeżnice i progi.

Klient może również wybierać w kilku standardach zamków, począwszy od dwóch (górnego i środkowego) tradycyjnych zamków, poprzez zamki listwowe trzy i czteropunktowe, kończąc na zamkach automatycznych sterowanych silnikiem i sterowanych czytnikiem linii papilarnych, klawiaturą kodową lub smartfonem.

Budowa najpopularniejszych modeli drzwi Martom

Poniżej prezentujemy budowę najpopularniejszych drzwi wejściowych jednoskrzydłowych w ofercie Martom.

DRZWI JEDNOSKRZYDŁOWE MARTOM NORDIC

Standard 55 Nordic to drzwi jednoskrzydłowe o grubości skrzydła 55mm z segmentu Medium dedykowane do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Spełnia wymogi izolacyjne dla drzwi zewnętrznych, a w przypadku modeli nieprzeszklonych również dla domów energooszczędnych. Standard Nordic jest ekonomiczną alternatywą dla drzwi Arktic.

Budowa:

Schemat budowy drzwi Martom w standardzie Martom Nordic.

1. Wypełnienie pianą PUR wykonane w technologii wtryskiwania.

2. Zawias 3D z pełną regulacją.

3. Pakiet szybowy jest zbudowany z 3 szyb połączonych tzw. ciepłymi ramkami.

4. Poszycie skrzydła wykonano z blachy stalowej ocynkowanej pokrytej wysokiej klasy laminatem.

5. Rama skrzydła wykonana z drewna klejonego, co zapobiega odkształceniom.

6. Próg ze stali nierdzewnej z wkładką termiczną – wypełnienie progu wkładką z XPS ogranicza straty ciepła.

Zamki i ościeżnice:

Zamki i ościeżnice drzwi Martom Nordic.

DRZWI JEDNOSKRZYDŁOWE MARTOM ARKTIC

Standard 72 Arktic to drzwi jednoskrzydłowe o grubości skrzydła 72mm z segmentu Premium dedykowane dla domów energooszczędnych. Są to produkty najczęściej wybierane przez klientów budujących domy, ponieważ ich relacja jakości do ceny jest znakomita.

Budowa:

Schemat budowy drzwi Martom w standardzie Martom Arktic.

1. Wypełnienie pianą PUR wykonane w technologii wtryskiwania

2. Zawias 3D z pełną regulacją

3. Pakiet szybowy jest zbudowany z 4 szyb połączonych tzw. ciepłymi ramkami. Gwarantuje doskonały poziom izolacji cieplnej.

4. Poszycie skrzydła wykonane z blachy stalowej ocynkowanej, pokrytej wysokiej klasy laminatem

5. Rama skrzydła jest wykonana z tworzywa nowej generacji – ABS zbrojonego włóknem szklanym. Gwarantuje utrzymanie sztywności skrzydła, a tym samym pełną szczelność drzwi we wszystkich warunkach pogodowych. Lekka konstrukcja zapobiega opadaniu skrzydła, zapewniając płynną pracę zamków. Wielokomorowy profil poprawia izolacyjność termiczną. W przypadku drzwi dwoma zamkami standardowymi stosowany jest ramiak z drewna klejonego.

6. Ciepły próg aluminiowy zapewnia pełną szczelność strefy progowej. Blokada termiczna progu jest wykonana z tworzywa, które skutecznie ogranicza przewodzenie ciepła. Górną część progu można łatwo wymienić w razie porysowania.

Zamki i ościeżnice:

Zamki i ościeżnice drzwi Martom Arktic.

DRZWI JEDNOSKRZYDŁOWE MARTOM PASSIVE

Drzwi 90 Passive przebojem podbijają segment Premium Plus. Skrzydło drzwi Passive ma grubość aż 90mm, dzięki czemu spełniają one, a nawet wyraźnie przewyższają ekstremalnie rygorystyczne wymogi dla domów pasywnych. Pod względem parametrów technicznych charakteryzują się najwyższą jakością.

Budowa:

Schemat budowy drzwi Martom w standardzie Martom Passive.

1. Wypełnienie pianą PUR wykonane technologią wtryskiwania.

2. Zawias 3D z pełną regulacją.

3. Pakiet szybowy jest zbudowany z 4 szyb połączonych tzw. ciepłymi ramkami. Gwarantuje doskonały poziom izolacji cieplnej.

4. Poszycie skrzydła wykonane z blachy stalowej ocynkowanej pokrytej wysokiej klasy laminatem.

5. Rama skrzydła jest wykonana z tworzywa nowej generacji – ABS zbrojonego włóknem szklanym. Gwarantuje utrzymanie sztywności skrzydła, a tym samym pełną szczelność drzwi we wszystkich warunkach pogodowych. Lekka konstrukcja zapobiega opadaniu skrzydła i zapewnia płynną pracę zamków. Wielokomorowy profil poprawia izolacyjność termiczną. Producent zastrzega sobie prawo do zastosowania zamiennie ramiak z drewna klejonego.

6. Ciepły próg aluminiowy zapewnia pełną szczelność strefy progowej. Blokada termiczna progu jest wykonana z tworzywa, które skutecznie ogranicza przewodzenie ciepła. Górną część progu można łatwo wymienić w razie porysowania.

Zamki i ościeżnice:

Zamki i ościeżnice drzwi Martom Passive.

Skrzydła drzwiowe Martom – wyjątkowe wzornictwo

Przykładowe modele drzwi jednoskrzydłowych Martom.

Najważniejszym czynnikiem wyboru drzwi jednoskrzydłowych Premium, oprócz doskonałych parametrów i jakości, jest ich design. Drzwi muszą pasować do charakteru i stylu budynku oraz zaspokajać oczekiwania estetyczne klienta. Wiedząc o tym, przykładamy bardzo dużą wagę do wyglądu opracowywanych modeli.

Projektowanie nowych kolekcji firma zleca specjalistycznym, renomowanym agencjom wzorniczym. Dzięki temu nasza oferta jest wyjątkowa, oryginalna i wyróżnia się wzorniczo na tle konkurencji. Poszczególne kolekcje są dedykowane do różnych stylów architektonicznych, i dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie propozycję dopasowaną do swoich oczekiwań.

Sprawdź ofertę drzwi jednoskrzydłowych

Interesują Cię drzwi wejściowe jednoskrzydłowe? Odwiedź Galerię Modeli na stronie Martom i skonfiguruj oraz wyceń drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe o różnym wzornictwie i w różnych standardach energetycznych. W naszej ofercie znajdziesz między innymi jednoskrzydłowe drzwi antywłamaniowe, termoizolacyjne drzwi zewnętrzne oraz przeszklone drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe. Nasze modele jednoskrzydłowe cechują się wysoką jakością i trwałością.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Najpopularniejsze wzory drzwi wejściowych do domu

Najpopularniejsze wzory drzwi wejściowych do domu – przewodnik po różnych stylach i materiałach

W powyższym tekście przedstawimy najpopularniejsze wzory drzwi wejściowych oraz zalety i wady, jakie wiążą się z ich wyborem.
Stare drzwi zewnętrzne — co z nimi zrobić

Stare drzwi zewnętrzne — co z nimi zrobić?

Wymieniłeś stare drzwi zewnętrzne na nowe i nie wiesz, co zrobić ze starymi? Lektura powyższego wpisu rozwiąże Twoje problemy.
Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Drzwi zewnętrzne klasyczne | Martom

Martom stworzył kolekcję drzwi zewnętrznych Classic. Łączy ona w sobie drzwi zewnętrzne klasyczne z nowoczesną technologią.
Następny