Blog

Dobór zawiasów do drzwi zewnętrznych

dobór zawiasów do drzwi zewnętrznych

Zawiasy są bardzo ważnym elementem drzwi, zarówno zewnętrznych – wejściowych, jak i drzwi wewnętrznych – prowadzących do pomieszczeń znajdujących się w budynku. Zabezpieczają one wejście oraz utrzymują skrzydła drzwi. Z uwagi na ważną funkcję jaką pełnią zawiasy, powinny one być wykonane z dbałością o każdy szczegół i spełniać najwyższe wymogi techniczne i bezpieczeństwa.

Ważnym wymogiem (poza solidnością wykonania), który powinny spełniać wszystkie zawiasy drzwiowe, jest uniwersalność. W poniższym artykule przedstawimy podział oraz wyjaśnimy czym różnią się od siebie różne zawiasy wykorzystywane przy montażu większości drzwi wejściowych, oraz przedstawimy alternatywę dla tego podziału, jaką są zawiasy 3D, które można wykorzystywać uniwersalnie. Dobór odpowiednich zawiasów w drzwiach zewnętrznych jest szczególnie ważny, ponieważ, pełnią one funkcje zabezpieczającą cały budynek, więc warto dobrze zastanowić się przed ich wyborem.

Rodzaje zawiasów do drzwi wejściowych

Zawiasy do drzwi zewnętrznych dzielą się zwyczajowo na zawiasy do drzwi przylgowych i drzwi bezprzylgowych. Wykorzystanie jednych i drugich ma swoje zalety, ale i wady. Aby wyeliminować wady najlepiej postawić na uniwersalne rozwiązanie.

drzwi-przylgowe-i-bezprzylgowe-Martom-1-1
Zawiasy do drzwi przylgowych i bezprzylgowych

Zawiasy do drzwi przylgowych

Drzwi zewnętrzne przylgowe posiadają są mocowane na zawiasach, które są widoczne. Dzięki temu dużo łatwiej je wyregulować, jednak większą uwagę powinno się zwracać na ich wygląd, oraz dopasowanie do drzwi.

Zawiasy do drzwi bezprzylgowych

Zawiasy do drzwi bezprzylgowych chowają się w ościeżnicy i pozostają niewidoczne, tworząc jednolitą płaszczyznę. Utrudnia to w niewielkim stopniu ich montaż oraz regulacje. Zastosowanie takich zawiasów daje jednak szereg innych zalet. Po pierwsze są niewidoczne, odciąża to z dostosowania kolorystyki i kształtu zawiasu do wyglądu drzwi i ścian. Z uwagi na ich trudniejszy montaż i demontaż są one zazwyczaj lepszym wyborem dla drzwi antywłamaniowych.

Zawiasy wykorzystywane w drzwiach Martom

Biorąc pod uwagę zarówno najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Ale również możliwość wizualnego dostosowania zawiasu do każdego rodzaju drzwi, w drzwiach hybrydowych Martom, stosujemy zawiasy z trójwymiarową regulacją. Zawiasy te można wykorzystywać zarówno, kiedy montujemy drzwi drewniane, czy wykonane z innych materiałów, jak i do oferowanych przez nas drzwi hybrydowych. Nie ma również znaczenia czy są do drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe, czy jakikolwiek inny rodzaj drzwi.

Regulacja zawiasu 3D używanego w drzwiach Martom
Regulacja zawiasu 3D używanego w drzwiach Martom.

Szczegółową wizualizację zawiasów wykorzystywanych do montażu naszych drzwi możecie sprawdzić w naszej animacji.

Każdy materiał do produkcji drzwi ma swoje zalety, ale również wady. Technologia drzwi hybrydowych polega na inteligentnym łączeniu różnych materiałów, w celu uzyskania optymalnych właściwości i stworzeniu niezawodnych drzwi.

W razie dodatkowych pytań skontaktujcie się z naszym działem obsługi klienta. Dane kontaktowe znajdziecie w zakładce kontakt, w górnym menu strony. Nasze drzwi i akcesoria sprawdzicie w zakładce produkty.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnetrznych 2022

Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnętrznych 2023

Sprzedajemy >70 tys. sztuk drzwi rocznie. Co za tym idzie - kolor drzwi zewnętrznych, które produkujemy odzwierciedla upodobania Polaków.
Nowoczesne drzwi zewnętrzne Martom

Czym powinny się charakteryzować nowoczesne drzwi zewnętrzne?

Nowoczesne drzwi zewnętrzne posiadają właściwości zapewniające maksymalną wytrzymałość skrzydła przy ergonomicznym wykorzystaniu materiałów.
CZYM SĄ ANTABY?

Czym są antaby i jakie są zalety ich wykorzystania?

Nazwa "drzwi zewnętrzne z antabą" jest stosowana zamiennie z pochwytem drzwiowym. Sprawdź co się za nią kryje.
Następny