Blog

Jakie są najpopularniejsze dekoracje przed drzwi wejściowe?

Najpopularniejsze ozdoby przed drzwi zewnętrzne

Dekoracje przed drzwiami zewnętrznymi to popularny sposób na podkreślenie indywidualizmu swojego domu lub mieszkania.

Niżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszych dekoracji drzwi zewnętrznych z ostatnich lat.

Najpopularniejsze dekoracje domu umieszczane przed drzwiami zewnętrznymi

Wianek świąteczny / wianek wiosenny

Wianek wiosenny

Można je zawiesić na drzwiach za pomocą specjalnych haczyków lub wstążek. W okresie wiosennym i letnim wianki mogą być ozdobione kwiatami i zielonymi gałązkami, natomiast w okresie świątecznym – liśćmi, szyszkami czy kolorowymi bombkami.

Warto zaznaczyć, że wieszanie wianków świątecznych na drzwiach w boże narodzenie ma bardzo ciekawą historię, o której możecie przeczytać w jednym z naszych wpisów:

Historia wieszania wianka świątecznego na drzwiach zewnętrznych

Wycieraczki

Wycieraczka do butów

To bardzo praktyczna dekoracja, która nie tylko upiększa wejście do domu, ale również chroni podłogę przed brudem i wilgocią. Najczęściej stosowane są maty z tworzywa sztucznego lub gumy, które łatwo utrzymać w czystości.

Kwiaty i inne rośliny doniczkowe

Kwiaty doniczkowe przed wejściem do domu

To najprostszy sposób na dodanie odrobiny zieleni i koloru do otoczenia. Można je sadzić bezpośrednio przed drzwiami lub umieszczać w specjalnych doniczkach. Warto wybierać rośliny odporne na warunki atmosferyczne, takie jak pelargonia lub fuksja.

Oświetlenie

Lampki przed domem

Dekoracyjne światła lub lampki na baterie to doskonały sposób na ożywienie drzwi zewnętrznych wieczorami. Można je przykładowo zawiesić na drzwiach lub umieścić w donicach z roślinami.

Świąteczne ozdoby

Ozdoby świąteczno do drzwi zewnętrznych

Choinka, mikołaje, gwiazdki, renifery i podobne ozdoby, są pierwszym, co przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o świątecznych dekoracjach drzwi. Są to nieodłączne elementy dekoracji przed drzwiami zewnętrznymi w okresie Bożego Narodzenia. W okresie wiosennym warto jednak zaopatrzyć się w dekoracje wielkanocne takie jak np. pisanki lub króliki.

Płaskorzeźby lub rzeźby

Rzeźba jako ozdoba przed drzwiami do domu

Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, drewno lub plastik. Popularne motywy to np. kwiaty i zwierzęta.

Kinkiety lub lampy

Oświetlenie jako ozdoba drzwi zewnętrznych

To doskonały sposób na podkreślenie elegancji drzwi. Można zamontować je po obu stronach drzwi lub bezpośrednio nad nimi. Warto wybierać lampy o odpowiednim kształcie i stylistyce, aby pasowały do charakteru budynku. Zastosowanie ich jest szczególne efektowne w przypadku drzwi z doświetlami bocznymi.

Jak dobrać najlepsze dekoracje drzwi wejściowych?

Warto dostosować dekoracje przed drzwiami zewnętrznymi do wyglądu naszych drzwi oraz całego budynku. Jeśli nasze drzwi są nowoczesne i minimalistyczne, lepiej postawić na proste i geometryczne ozdoby. Natomiast jeśli nasze drzwi są bardziej tradycyjne lub ozdobne, możemy pozwolić sobie na bardziej złożone dekoracje, takie jak girlandy czy wianki. Ważne, aby dekoracje nie przytłaczały drzwi, ale dodawały im uroku i charakteru.

W jakich sytuacjach dla naszych drzwi dekoracja nie jest najlepszym rozwiązaniem?

Istnieją pewne sytuacje, w których lepiej unikać dekoracji przed drzwiami zewnętrznymi. Oto kilka przykładów:

– Jeśli mieszkamy w bloku lub domu wielorodzinnym, należy zwracać uwagę na regulamin i zasady panujące w danym budynku. Czasem mogą być one ograniczające w kwestii umieszczania dekoracji przed drzwiami.

– Jeśli nasze drzwi są zbyt wysokie lub trudno dostępne, dekorowanie ich może być dość wymagające lub nawet niebezpieczne. W takim przypadku lepiej zostawić je bez dekoracji lub skupić się na innych elementach otoczenia.

– Jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie panują niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, deszcz czy śnieg, niektóre dekoracje mogą być narażone na uszkodzenie lub zniszczenie. W takim przypadku powinniśmy zastanowić się, czy nasze dekoracje są odporne na takie warunki.

Podsumowanie

Jak widać, możliwości dekoracji drzwi zewnętrznych jest wiele. Ważne, aby wybrać coś, co będzie odpowiadać naszym gustom i charakterowi domu czy mieszkania. Pamiętajcie również, że niektóre dekoracje mogą wymagać regularnej konserwacji i nie powinniśmy stosować ich na siłę.

Na koniec mamy jeszcze radę dotyczącą tego, jak NIE WIESZAĆ ozdób na drzwiach zewnętrznych.

Przed umieszczeniem jakiejkolwiek dekoracji na naszych drzwiach wejściowych, warto zadbać o to, aby ich nie uszkodzić i w konsekwencji nie stracić gwarancji producenta. Zwykle producenci umieszczają w karcie gwarancyjnej informację, że wbijanie czegokolwiek w skrzydło drzwi lub wywiercanie otworów w nim powoduje utratę gwarancji.

Także przyklejanie wieszaków może stanowić problem estetyczny, ponieważ mycie kleju rozpuszczalnikiem może odbarwić okleinę. Z tego powodu lepiej zastosować np. specjalnie zagięty płaskownik ze sznurkiem zaczepionym od góry o przylgę skrzydła, na którym można powiesić wianek. W przypadku drzwi z metalowym poszyciem takich jak MARTOM można użyć mocnego magnesu z wieszakiem lub przyssawki.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

5-ciekawostek-o-drzwiach

5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych | Część 2

Jak dużo potrafią ważyć drzwi zewnętrzne? Ile kosztują najdroższe z nich? Jak długo potrafią przetrwać? Dowiesz się tego (i nie tylko) powyżej.
Jak zabezpieczyć nieruchomość przed włamaniem

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed włamaniem? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj skuteczne rozwiązania.
Połączenie drzwi nowoczesnych i klasycznych

Jak połączyć drzwi zewnętrzne w stylu angielskim z nowoczesnym wnętrzem

Przy budowie swojego domu każdy kieruje się osobistymi preferencjami. Zazwyczaj jednak bywa tak, że osób decydujących jest więcej niż jedna.
Następny