Blog

Jak dobrać zamek do drzwi – porównanie możliwości

Schemat budowy zamka do drzwi.

W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego zamka do drzwi to decyzja, która wpływa nie tylko na bezpieczeństwo naszego domu, ale również na komfort codziennego użytkowania drzwi. Nowoczesne technologie umożliwiają nam korzystanie z rozwiązań, które eliminują potrzebę posiadania tradycyjnych kluczy, oferując alternatywne metody dostępu, takie jak smartfony czy biometria. W poniższym artykule przekonamy się, w jaki sposób nowoczesne zamki do drzwi wejściowych mogą nas zaskoczyć swoimi możliwościami.

Nowoczesne zamki do drzwi – więcej niż tylko zabezpieczenie

Wiele mówi się o rodzajach drzwi, ich funkcjach i materiałach, z których zostały wykonane. A co z zamkami? To w końcu dzięki nim nasz dom jest prawdziwym azylem, a cenne dla nas rzeczy są chronione. Od zamka oczekujemy przede wszystkim niezawodności i solidności, ale także łatwości obsługi. 

Nie mamy czasu na zbyt długie manipulowanie nim. Nie chcemy też, by w najmniej odpowiednim momencie się zaciął albo był jak zabawka w rękach złodzieja.

Jakie modele zamków do drzwi zatem spełniają te oczekiwania, jednocześnie wnosząc elementy nowoczesności? Poniżej prezentujemy dwa zamki do drzwi, które zaskakują swoimi możliwościami!

1. Zamek ROTO QB – niemiecka precyzja i bezpieczeństwo

Zamek listwowy ROTO QB to wynik poszukiwań rozwiązania, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przy minimalnym nakładzie czasu na jego obsługę. Dzięki jednemu ruchowi ręki możliwe jest ryglowanie trzech zamków jednocześnie. ROTO QB wyróżnia się również wysoką odpornością na włamania, co jest efektem zastosowania masywnych sztab i grubych bolców. Niemiecka marka gwarantuje niezawodność i płynne ryglowanie, podnosząc tym samym standardy bezpieczeństwa w domach.

Funkcja dwustopniowego docisku – zwiększona izolacja i komfort

Zamek ROTO QB oferuje również innowacyjną funkcję dwustopniowego docisku, która po pierwszym przekręceniu klucza zapewnia standardową szczelność, a po drugim – dodatkowo zwiększa docisk skrzydła do ościeżnicy. To rozwiązanie nie tylko poprawia izolację termiczną i akustyczną, ale również zwiększa ogólny komfort użytkowania.

2. ENEO – przyszłość zamków do drzwi

Zamek ENEO CC i akcesoria.

Zamek listwowy automatyczny ENEO to propozycja dla miłośników najnowszych technologii. Automatyzacja i intuicyjność użytkowania stawiają ENEO na czele innowacyjnych zamków do drzwi.

Budowa zamka ENEO CC.
Zamek listwowy automatyczny ENEO CC – schemat budowy.

Po zamknięciu drzwi mechanizm automatycznie rygluje je na trzy zamki, eliminując potrzebę noszenia kluczy. Nowoczesne opcje dostępu obejmują czytnik linii papilarnych, klawiaturę kodową oraz możliwość sparowania ze smartfonem przez Bluetooth. ENEO łączy w sobie prostotę, wygodę i nowoczesność, odpowiadając na potrzeby użytkowników szukających nie tylko bezpieczeństwa, ale i nowych technologicznych rozwiązań.

Podsumowanie

Wybierając zamek do drzwi, warto rozważyć nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale i dodatkowe funkcjonalności, które mogą znacząco wpłynąć na komfort użytkowania. Zarówno ROTO QB, jak i ENEO oferują zaawansowane rozwiązania techniczne, które są odpowiedzią na współczesne oczekiwania w zakresie zabezpieczeń. Niezależnie od tego, czy cenisz sobie niemiecką precyzję, czy też innowacyjność technologiczną, kluczowe jest, aby wybrany zamek spełniał Twoje indywidualne potrzeby.

Więcej informacji o drzwiach zewnętrznych i akcesoriach można znaleźć w naszym katalogu produktowym.
KATALOG MARTOM

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 8

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Czym powinny charakteryzować się drzwi wewnątrzklatkowe

Czym powinny charakteryzować się drzwi wewnątrzklatkowe?

Z uwagi na specyfikę mieszkań w bloku drzwi wewnątrzklatkowe powinny być odpowiednio zabezpieczone przed pożarem, włamaniem oraz hałasem.
Drzwi zewnętrzne złoty dąb

Drzwi zewnętrzne złoty dąb – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dekadę temu, drzwi zewnętrzne w kolorze złoty dąb były synonimem prestiżu i elegancji w architekturze. Uznawane były za symbol statusu i dobrego gustu.
Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Drzwi wejściowe do domu powinny odzwierciedlać gust właściciela, zapraszać do wnętrza i cechować się solidnością. Ale to nie wszystko.
Następny