Blog

Jak dobrać zamek do drzwi – porównanie możliwości

Jak dobrać zamek do drzwi

W ostatnich latach zamki do drzwi ewoluowały, by jak najlepiej spełniać potrzeby użytkowników i dawać ludziom komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Współcześnie nie musimy już nosić ze sobą pęku kluczy, bo czasem wystarczy smartfon lub odcisk naszego palca aby otworzyć zamek do drzwi wejściowych. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć nowoczesne zamki?

Zamki strzegą naszej prywatności

Wiele mówi się o rodzajach drzwi, ich funkcjach czy materiałach, z których zostały wykonane. A co z zamkami? To w końcu dzięki nim nasz dom jest prawdziwym azylem, a cenne dla nas rzeczy są chronione. Od zamka oczekujemy niezawodności i solidności. Nie mamy czasu, by zbyt długo przy nim manipulować. Nie chcemy też, by w najmniej odpowiednim momencie się zaciął albo był jak zabawka w ręku złodzieja. Jaki zatem powinniśmy wybrać? Poniżej dwie propozycje zamków do drzwi, które zaskakują swoimi możliwościami!

Zamek ROTO QB – niemiecka precyzja w Twoim domu

Projekt zamka listwowego ROTO QB powstał po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i nie zabierać ich cennego czasu. Jednym ruchem ręki ryglujemy bowiem trzy zamki jednocześnie – górny, dolny i środkowy. Poza wygodą, ROTO QB odznacza się wysoką odpornością na próby włamania.

Masywna sztaba oraz grube bolce zamontowane w górnej i dolnej części utrudniają próby wyważenia i sprawiają, że kopniaki nie mają szans w starciu z drzwiami z takim zamkiem. Dodatkowo projekt obejmuje także czwarty zamek, pozwalający zamknąć drzwi od środka bez użycia klucza. Uznany niemiecki producent gwarantuje niezawodność mechanizmu oraz płynność ryglowania.

Funkcja dwustopniowego docisku

Warto wspomnieć również o funkcji dwustopniowego docisku. Bolce ryglujące poprzez specjalną budowę po pierwszym przekręceniu klucza ryglują skrzydło, osiągając standardową szczelność. Drugi obrót klucza poprzez specjalną geometrię rygla dodatkowo dociska skrzydło do ościeżnicy, nadając wyjątkową szczelność, jeszcze lepszą izolację termiczną i akustyczną.

ENEO znaczy nowe

Zwolennicy najnowszych technologii powinni z kolei wybrać listwowy, automatyczny zamek do drzwi wejściowych. Rozwiązania zastosowane w zamku ENEO są intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Mechanizm zostaje wprawiony w ruch przy pomocy silnika elektrycznego – po zamknięciu drzwi są one automatycznie ryglowane na trzy zamki. Nie musimy nosić ze sobą kluczy ani martwić się, że gdzieś je zawieruszymy.

Wejście do domu jest możliwe po przeskanowaniu linii papilarnych na czytniku zamontowanym w skrzydle drzwiowym lub przy pomocy klawiatury kodowej. Te drugie rozwiązanie posiada również funkcję bluetooth. Dzięki bezpiecznemu sparowaniu naszeg smartfona z zamkiem, otwarcie drzwi następuje po nacisnięciu przyciku OK na klawiaturze. Zawsze jednak pozostanie też opcja klasycznego otwierania za pomocą klucza. Prostota, wygoda i nowoczesność to najważniejsze wyróżniki automatycznego zamka.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Połączenie drzwi nowoczesnych i klasycznych

Jak połączyć drzwi zewnętrzne w stylu angielskim z nowoczesnym wnętrzem

Przy budowie swojego domu każdy kieruje się osobistymi preferencjami. Zazwyczaj jednak bywa tak, że osób decydujących jest więcej niż jedna.
Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnetrznych 2022

Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnętrznych 2023

Sprzedajemy >70 tys. sztuk drzwi rocznie. Co za tym idzie - kolor drzwi zewnętrznych, które produkujemy odzwierciedla upodobania Polaków.
Rodzaje ościeżnic drzwiowych

Rodzaje ościeżnic drzwiowych

Sprawdź czym poszczególne ościeżnice różnią się między sobą, oraz jaką ościeżnicę najlepiej wybrać do własnych drzwi.
Następny