Blog

Drzwi ramiakowe w ofercie Martom

Drzwi ramiakowe

Drzwi ramiakowe to wyjątkowy wybór dla osób ceniących sobie jakość i trwałość.

W poniższym artykule przybliżymy szczegółowo, czym są drzwi ramiakowe, jak są zbudowane, oraz jakie korzyści niesie za sobą ich wybór.

Czym jest ramiak i czym są drzwi ramiakowe?

Drzwi ramiakowe, znane również jako drzwi ramowe, to typ drzwi, których konstrukcja opiera się na solidnej ramie, która w zależności od standardu wykonania jest puszczona po pełnym obwodzie skrzydła lub w strefie zawiasów i zamków.

Konstrukcja drzwi ramiakowych

schemat budowy drzwi z ramiakiem

Dobra rama skrzydła powinna być wykonana z materiału o dużej sztywności. Dzięki temu skrzydło nie odkształca się pod wpływem zmiany temperatur i drzwi zachowują szczelność w każdych warunkach.

Materiał powinien być również na tyle twardy, aby móc przenosić duże odciążenia. Dzięki temu skrzydło nie zacznie z czasem obwisać na skutek “wyrywania” zawiasów, a zamki będą funkcjonować płynnie i bezawaryjnie.

Dodatkowo materiał ramy powinien być bardzo dobrym izolatorem. Dzięki temu przez drzwi będzie uciekać mniej ciepła.

Zalety drzwi ramiakowych

Drzwi ramiakowe oferują szereg korzyści, które czynią je atrakcyjnym wyborem szczególnie w przypadku drzwi wejściowych do domów i mieszkań:

  1. 1. Trwałość i wytrzymałość – dzięki specjalnej konstrukcji, drzwi te są odporniejsze na deformacje oraz uszkodzenia mechaniczne.
  2. 2. Doskonała izolacja – drzwi ramiakowe zapewniają lepszą izolację akustyczną i termiczną niż tradycyjne płytowe drzwi.
  3. 3. Lepsze mocowanie elementów – do ramiaka mocowane są elementy drzwi takie jak zawiasy, zamki, pochwyty, bolce antywyważeniowe.

Zastosowanie drzwi ramiakowych

drzwi do domu i drzwi do mieszkania

Drzwi ramiakowe znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i komercyjnych. Idealnie sprawdzają się jako:

  • Drzwi wejściowe do domu – drzwi ramiakowe zapewniają najlepsze parametry techniczne, które są niezbędne w przypadku domów jednorodzinnych.
  • Drzwi wejściowe do mieszkania – w miejscach takich jak klatki schodowe, gdzie szczególnie istotna jest izolacja akustyczna, drzwi ramiakowe sprawdzą się idealnie.

Dlaczego warto wybrać drzwi ramiakowe z oferty Martom?

Większość drzwi na rynku posiada ramę skrzydła wykonaną z drewna. Wilgoć zawarta w drewnie może źle wpływać na proces wstrzykiwania piany PUR. Może powodować również odkształcenia skrzydła.

Innowacyjny ramiak z tworzywa sztucznego

render przekroju skrzydła drzwi z ramiakiem z tworzywa ABS

W Martom opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie nowej ramy skrzydła. Rama w standardach Premium w MARTOM jest wykonana z tworzywa nowej generacji ABS zbrojonego włóknem szklanym. Ta zaawansowana technologia doskonale sprawdza się w bardzo wymagających branżach takich jak np. automotive.

Wielokomorowa budowa profilu dodatkowo zmniejsza ciężar skrzydła i zapewnia doskonałą izolację cieplną. Dodatkowo rama jest zbudowana modułowo. Dzięki temu można produkować skrzydła o różnej grubości – zarówno w standardzie Arctic jak i Passive.

Innowacyjna rama skrzydła MARTOM wykonana z tworzywa jest nowoczesnym rozwiązaniem, które zapewnia wiele korzyści w stosunku do tradycyjnych technologii.

Najważniejsze z nich to:

  1. 1. Lekkość
  2. 2. Izolacja cieplna
  3. 3. Sztywność
  4. 4. Twardość
  5. 5. Niepalność

Warto zaznaczyć, że nie we wszystkich standardach jest stosowany ten ramiak, w wielu jest rama drewniana.

Więcej informacji na temat ramiaka z tworzywa można znaleźć w krótkim video:

Podsumowanie

Wybierając drzwi ramiakowe z naszej oferty, zyskujesz gwarancję najwyższej jakości i profesjonalizmu. Nasze drzwi są produkowane z wykorzystaniem autorskiej technologii hybrydowej, która w inteligentny sposób łączy zalety drzwi drewnianych, aluminiowych i stalowych przy okazji eliminując wady wynikające z wykorzystania każdego z tych materiałów osobno.

Dzięki temu zyskują one wyjątkową wytrzymałość, szczelność i są odporne na czynniki zewnętrzne. Ponadto nasze drzwi to gwarancja wyjątkowego i dopasowanego do każdego klienta designu. To wszystko dzięki możliwości personalizacji każdego modelu drzwi w konfiguratorze drzwi zewnętrznych dostępnym na naszej stronie internetowej.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Trendy-kolorystyczne-w-drzwiach-zewnetrznych-2023

Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnętrznych 2023

Sprzedajemy >70 tys. sztuk drzwi rocznie. Co za tym idzie - kolor drzwi zewnętrznych, które produkujemy odzwierciedla upodobania Polaków.
Pomiar grubości drzwi

Grubość skrzydła drzwi zewnętrznych – jaką wybrać?

Porównanie różnych grubości drzwi zewnętrznych może pomóc przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu. Więcej informacji we artykule.
Czym framuga różni się od ościeżnicy

Framuga i ościeżnica — czym się od siebie różnią?

Futryna, framuga, ościeżnica, oścież. Po co powtarzać w kółko to samo...? Jak się okazuje, powyższe wyrazy wcale nie oznaczają tego samego.
Następny