Blog

Jak uszczelniane są drzwi zewnętrzne Martom?

Jak uszczelniane są drzwi zewnętrzne Martom_

Drzwi są kluczowym elementem każdego domu. Pełnią funkcję nie tylko estetyczną, ale także praktyczną. W Martom dbamy o to, aby nasze produkty były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także funkcjonalne i trwałe.

Podczas produkcji drzwi zewnętrznych ważne jest nie tylko to, co pierwsze przychodzi nam na myśl kiedy myślimy o ich jakości – czyli właściwości takie jak rozmiar, grubość czy materiał wykonania.

Bardzo ważne są również często pomijane detale, takie jak np. sposoby uszczelnienia drzwi zewnętrznych. W poniższym artykule omówimy sobie między innymi:

– po co uszczelnia się drzwi zewnętrzne,

– jakie są sposoby ich uszczelniania,

– jak ważną funkcję pełni uszczelka drzwi zewnętrznych?

Po co uszczelnia się drzwi zewnętrzne?

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Każdy wie, że drzwi zewnętrzne trzeba uszczelnić. Nie każdy jednak zna wszystkie powody, dla których się to robi, a odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta.

Drzwi zewnętrzne pełnią kluczową rolę w ochronie domu przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, wiatr czy zimno. Uszczelnienie drzwi zapewnia również komfort termiczny, zwiększ bezpieczeństwo mieszkańców, a w przypadku mieszkań może zwiększać ochronę przed hałasem dobiegającym z klatki schodowej.

Sposoby uszczelniania drzwi zewnętrznych

Większości z nas uszczelnianie kojarzy się zapewne z uszczelką gumową do drzwi zewnętrznych. Jest to po części prawda, ale bardzo ważne w tym procesie jest również zastosowanie odpowiednich materiałów wypełniających, progów, oraz to, w jaki sposób sama uszczelka jest zamontowana.

Uszczelki do drzwi zewnętrznych Martom

Uszczelka drzwi Martom

Uszczelki drzwi zewnętrznych wykorzystywane w drzwiach Martom są wykonywane z tworzywa nowej generacji EPDM. Jest to materiał elastyczny, odporny na warunki atmosferyczne i trwały.

Dobra uszczelka do drzwi zewnętrznych – przykład

dobrze

Dobra uszczelka do drzwi zewnętrznych powinny mieć odpowiedni kształt, który zapewni szczelność drzwi. Ważna jest tutaj również budowa samej ościeżnicy, która poprzez odpowiednią ilość przylg sprawi, że nasze drzwi będzie chronić więcej niż jedna uszczelka drzwiowa.

W drzwiach zewnętrznych MARTOM stosowany jest podwójny system uszczelnienia – jedna uszczelka jest umieszczona w skrzydle, a druga w ościeżnicy. W przypadku standardu drzwi pasywnych MARTOM PASSIVE 90 montowane są aż 4 uszczelki – dwie w ościeżnicy i dwie w skrzydle.

Słabej jakości uszczelka do drzwi zewnętrznych – przykład

źle

Słaba uszczelka szybko traci swoje właściwości izolacyjne, może pękać i odkształcać się, co prowadzi do nieszczelności drzwi i strat ciepła.

Wypełnienie drzwi zewnętrznych Martom

Wypełnienie skrzydła Martom

Martom oferuje drzwi hybrydowe, które łączą w sobie zalety różnych materiałów. Rdzeń ościeżnicy oraz ramiak skrzydła wykonane są z drewna, co zapewnia doskonałą izolację termiczną. Drewno jest chronione przed warunkami atmosferycznymi poprzez obłożenie blachą, co dodatkowo wzmacnia konstrukcję drzwi.

Wyjątkowo ważne w kontekście izolacji drzwi zewnętrznych jest jednak ich wypełnienie. Najtańszym i co za tym idzie, najpopularniejszym izolatorem wykorzystywanym do tego celu jest styropian. Ma on jednak swoje wady takie jak słaba sztywność i niezdolność do przenoszenia obciążeń.

W celu wyeliminowania tych wad w drzwiach zewnętrznych Martom stosujemy zamiennik, który jest lepszym izolatorem niż styropian. Piana poliuretanowa (PUR).

1. Jest ona znacznie twardsza od styropianu, dzięki czemu skrzydło drzwi jest odporne na wgniecenia.

2. Piana PUR jest sztywna i przenosi obciążenia, co ma kluczowe znaczenie dla szczelności i trwałości drzwi.

3. Piana PUR, wykorzystywana w drzwiach Martom jest bardzo gęsta, przy czym jest również bezpieczna dla ludzi i środowiska.

Próg termiczny w drzwiach zewnętrznych

Próg termiczny drzwi zewnętrznych Martom

Próg w drzwiach zewnętrznych jest nie tylko elementem konstrukcyjnym, ale także pełni wiele kluczowych funkcji, które mają na celu zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa użytkownikom.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w jednym z naszych artykułów: Jakie funkcje w drzwiach zewnętrznych pełni próg?

Podsumowanie

Uszczelnianie drzwi zewnętrznych to kluczowy element zapewniający komfort i bezpieczeństwo naszego domu lub mieszkania. W Martom dbamy o najwyższą jakość swoich produktów. W tym celu stosujemy nowoczesne technologie i materiały, aby nasze drzwi były nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i trwałe.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Jak drzwi zewnętrzne wpływają na wartość nieruchomości?

Jak drzwi zewnętrzne wpływają na wartość nieruchomości?

Czy drzwi zewnętrzne wpływają na ostateczną wartość naszego domu lub mieszkania? Jeśli tak, to jak na nią wpływają? Dowiedz się tego!
Rodzaje ościeżnic drzwiowych

Rodzaje ościeżnic drzwiowych

Sprawdź czym poszczególne ościeżnice różnią się między sobą, oraz jaką ościeżnicę najlepiej wybrać do własnych drzwi.
Wianek świąteczny na drzwi zewnętrzne

Historia wieszania wianka świątecznego na drzwiach zewnętrznych

Wianek świąteczny to klasyczna dekoracja bożonarodzeniowa o zaskakująco głębokiej historii ściśle powiązanej z tradycją ubierania choinki.
Następny