Blog

Jak chronić drzwi przed uszkodzeniem podczas prac budowlanych?

Jak chronić drzwi przed uszkodzeniami podczas prac budowlanych?

Malowanie elewacji, ocieplanie budynku czy remonty wewnątrz. Prędzej czy później każdy właściciel domu stanie przed koniecznością wykonania takich prac. Nie tylko pochłaniają one mnóstwo energii, ale również generują dodatkowe kłopoty. Jednym z nich jest konieczność zabezpieczenia drzwi przed kurzem, brudem czy ryzykiem zniszczenia. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta – folia ochronna do drzwi.

Ostrożnie z folią na drzwi

Nowe drzwi zazwyczaj docierają do nas pokryte dodatkową folią ochronną wysokiej jakości, która ma je chronić np. w czasie transportu. Jeśli dziś montujemy drzwi, a remont, prace dociepleniowe lub elewacyjne planujemy wykonać dopiero za kilka miesięcy, i tak powinniśmy jak najszybciej usunąć to zabezpieczenie. Zmiana temperatury i działanie promieni słonecznych mogą doprowadzić do wulkanizacji kleju , w efekcie usunięcie folii z drzwi w późniejszym czasie, może być bardzo problematyczne.

Jeśli więc dalsze prace budowlane dopiero przed nami, nie polegajmy na fabrycznym zabezpieczeniu drzwi – usuńmy folię jak najszybciej, najlepiej tuż po montażu, a na czas planowanych prac pomyślmy o innej ochronie. 

Przydadzą się dostępne materiały!

Oczywistym jest, że proces budowy niesie za sobą wiele zagrożeń związanych z uszkodzeniem lub porysowaniem drzwi. Niestety tego rodzaju uszkodzenia jak rysy lub wgłębienia spowodowane uderzeniem twardym przedmiotem, skutkują zazwyczaj kosztowną wymianą skrzydła. Aby temu zapobiec warto skorzystać z dostępnych materiałów jak styropian, folia ochronna na drzwi zewnętrzne, lekkie płyty.

Osłaniając skrzydło oraz ościeżnicę należy pamiętać, aby materiały te były czyste. Pozbawione możliwości kontaktu skrzydła z substancjami chemicznymi ( pozostałości klejów, zaprawy itp). Może to negatywnie wpłynąć na okleinę PCV. Nie polecamy oklejania brzegów drzwi, klamek taśmami. Nie dość, że nie chronią dostatecznie np. przed zachlapaniem, to jeszcze mogą pozostawić trudną do usunięcia warstwę kleju. Istotną kwestią jest również, aby zabezpieczenie umożliwiało swobodną cyrkulację powietrza pomiędzy materiałem chroniącym, a skrzydłem drzwiowym oraz nie powodowało utrudnienia w użytkowaniu. Pamiętajmy, aby stosowane formy ochrony nigdy nie powodowały znacznego zwiększenia ciężaru skrzydła drzwiowego. Dodatkowy ciężar to ryzyko trwałego uszkodzenia w obszarach połączenia skrzydła i ościeżnicy z zawiasami, a nawet wyrwania.

Drzwi zastępcze – pewna ochrona

Coraz bardziej popularne staje się również montowanie na czas budowy drzwi tymczasowych.

Warto pytać o takie rozwiązanie Partnerów Handlowych. Wielu z nich oferuje tego typu rozwiązania kompleksowo. Zazwyczaj drzwi zastępcze montowane są podczas instalacji stolarki okiennej i bram. Dopiero po zakończeniu większości prac budowlanych montowane są drzwi docelowe. Nie oznacza to również od razu diametralnego wzrostu kosztów. Są to zazwyczaj oferowane przez producenta drzwi drugiego i trzeciego gatunku np. takie, które nie przeszły kontroli jakości. Są one tanie i doskonale nadają się jako tymczasowe rozwiązanie na czas budowy.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Nowoczesne i klasyczne wzory drzwi zewnętrznych

Nowoczesne i klasyczne wzory drzwi zewnętrznych

Szukasz drzwi zewnętrznych o klasycznych wzorach? A może coś bardziej nowoczesnego? W obu przypadkach sprawdź ofertę MARTOM!
Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnetrznych 2022

Trendy kolorystyczne w drzwiach zewnętrznych 2023

Sprzedajemy >70 tys. sztuk drzwi rocznie. Co za tym idzie - kolor drzwi zewnętrznych, które produkujemy odzwierciedla upodobania Polaków.
Pochwyty do drzwi – wiodący trend wśród akcesoriów drzwiowych

Pochwyty – wiodący trend wśród akcesoriów drzwiowych

Pochwyty do drzwi zewnętrznych mogą być ciekawym zamiennikiem klasycznej klamki. Odpowiednio dobrane spełniają nie tylko funkcję praktyczną.
Następny