Blog

Ochrona przed włamaniem? Jak najbardziej!

Wybierając drzwi zewnętrzne do mieszkań, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. W końcu zależy nam na tym, by drzwi chroniły nas przed zimnem, hałasem czy… wizytą nieproszonych gości. To ostatnie zagadnienie weźmiemy dziś pod lupę, zastanawiając się jak najlepiej dobrać drzwi antywłamaniowe.  

Jak utrudnić życie włamywaczom?

Powszechnie wiadomo, że drzwi antywłamaniowe tak naprawdę nie istnieją – każdą barierę da się prędzej czy później sforsować. Klienci powinni jednak rozejrzeć się za takimi drzwiami, które skutecznie zniechęcą włamywaczy do ich rozbrajania.

Na potrzeby ujednolicenia oznaczeń drzwi antywłamaniowych stworzono normy europejskie. Normy określają minimalny czas niezbędny dla wykwalifikowanego włamywacza do sforsowania danych drzwi. Normy określają również, jakich narzędzi może on używać podczas próby. In wyższa klasa drzwi, tym bardziej skuteczne narzędzia mogą być użyte. Najbardziej popularne klasy to RC2, RC3 oraz RC4.

Nawet standardowych drzwi MARTOM nie da się wyważyć bez użycia narzędzi. Przy klasie RC2, mając do dyspozycji młotek, klin, szczypce i śrubokręt, profesjonalny “włamywacz” nie może otworzyć drzwi szybciej niż przez 3 minuty. Może wydawać się to mało, ale wyobraźmy sobie hałas, który wygeneruje intensywne użycie młotka. Z pewnością zwróci to uwagę sąsiadów. Pamiętajmy również, że co najmniej 3 minuty potrzebuje osoba, która zawodowo trudni się testowaniem drzwi i zna wszystkie “słabe miejsca” ich budowy. Przypadkowy włamywacz dysponujący tymi narzędziami najprawdopodobniej w ogóle nie będzie w stanie otworzyć drzwi RC2. Przeważnie zniechęcony oporem i hałasem zrezygnuje po pierwszej próbie szybkiego otwarcia.

Drzwi klasy RC3 są testowane przy użyciu dodatkowych narzędzi, takich jak stalowy łom, dodatkowy śrubokręt, wbijaki, mały młotek oraz mechaniczna wiertarka. Żeby drzwi miały klasę RC3 zaopatrzony w ten arsenał profesjonalny tester nie może sforsować drzwi szybciej niż w 5 minut. W przypadku amatorów czas ten ulegnie zwielokrotnieniu. Drzwi RC3 zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony i stanowią ofertę w segmencie PREMIUM. 

Antywłamaniowe, ale wciąż modne

Jeśli ktoś uważa, że antywłamaniowość przekreśla szansę na atrakcyjny wygląd drzwi, bardzo się myli! MARTOM posiada w swojej ofercie wiele modeli drzwi antywłamaniowych o różnych kolorach, przetłoczeniach oraz z możliwością zastosowania aplikacji ozdobnych ze stali w naturalnym kolorze lub czarnej. 

W trosce o twoje bezpieczeństwo

MARTOM jest wiodącym producentem drzwi hybrydowych. W zakresie ochrony antywłamaniowej oferuje produkty w klasie RC2 i RC3, a w ofercie inwestycyjnej – RC 4. Klasy te dotyczą drzwi pełnych, ale miłośnicy przeszkleń również nie powinni się martwić. MARTOM może dopasować szereg elementów zabezpieczających (np. zamek listwowy ROTO QB, klasowa klamka, wkładka), które w znaczący sposób utrudniają sforsowanie drzwi.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Ranking drzwi zewnętrznych 2023

Ranking drzwi zewnętrznych na rok 2023

Jakie będą modne drzwi zewnętrzne w 2023 roku? Czy trendy z 2022 roku się utrzymają? Co ma na to największy wpływ? Dowiecie się z naszego wpisu.
Jak chronić drzwi przed uszkodzeniami podczas prac budowlanych?

Jak chronić drzwi przed uszkodzeniem podczas prac budowlanych?

Malowanie elewacji czy remonty wewnątrz, w końcu każdy zostanie zmuszony do wykonania tych prac. Na pomoc przychodzi folia ochronna do drzwi.
Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe - Martom

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe | Martom

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe Martom to połączenie znakomitego wzornictwa oraz nowoczesnej, energooszczędnej technologii.
Następny