Blog

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Wiele już zostało powiedziane na temat tego, jak ważną rolę pełnią drzwi do domu jednorodzinnego. Powinny odzwierciedlać gust właściciela, zapraszać do wnętrza i cechować się solidnością – to oczywiste. Zarówno w nowym budownictwie jak i w przypadku remontów, drzwi wejściowe stanowią bardzo istotny element elewacji budynku. Dostosowując je kolorystycznie jak i wzorniczo do okien i bram garażowych, stanowią idealne uzupełnienie zewnętrznego wyglądu budynku.

Coraz częściej jednak poprzez nadanie im indywidualnego charakteru np.: (zastosowanie odmiennego koloru od pozostałej stolarki, wizualne powiększenie poprzez dodanie doświetleń bocznych i górnych, dobór designerskich dodatków jak pochwyty, klamki, aplikacje) stają się głównym elementem nadającym charakter budynku.

Estetyczne i funkcjonalne drzwi wejściowe – bogata oferta MARTOM

MARTOM posiada jedną z najbogatszych ofert dostępnych na rynku zarówno pod względem wzornictwa, kolorystyki, dodatków, jak i standardów termicznych.  Spośród oferty ponad 300 modeli każdy, nawet najbardziej wymagający inwestor skonfiguruje produkt dostosowany do swoich potrzeb i oczekiwań. Intuicyjny konfigurator MARTOM online pozwala spersonalizować drzwi frontowe do domu krok po kroku, wycenić je , a nawet zwizualizować na projekcie lub zdjęciu budynku.

Oczywiście design to istotne, ale nie jedyne kryterium w wyborze drzwi. Na rynku jest wiele rodzajów drzwi zewnętrznych produkowanych z różnych materiałów. Najbardziej popularne to drzwi wejściowe drewniane, aluminiowe, stalowe lub PCV. Wszystkie te materiały mają swoje zalety, ale również wady. Autorska technologia drzwi hybrydowych MARTOM to inteligentne  połączenie takich materiałów jak drewno, stal ocynkowana okleinowana i aluminium, które łączą swoje zalety, jednocześnie eliminując wady. Przeczytaj więcej o technologii drzwi hybrydowych.

Mając na uwadze dobór drzwi pod względem izolacji termicznej, warto jest się przyjrzeć współczynnikowi przenikania ciepła Ud, który określa, ile ciepła „ucieknie” przez 1 m2 drzwi. Im niższa wartość współczynnika Ud, tym dany materiał lepiej chroni przed stratą ciepła.  Oczywiście najbardziej racjonalną zasadą przy wyborze standardu termicznego jest dostosowanie jego do standardu energetycznego budynku. To bardzo ważne, bo zapewni nam nie tylko komfort w jesienne i zimowe dni, ale również pozwoli zredukować koszty ogrzewania budynku. Współczynnik przenikania ciepła będzie uzależniony m.in. od tego, czy wybierzemy drzwi wejściowe przeszklone, czy pełne.

Drzwi zewnętrzne termoizolacyjne

MARTOM w swojej ofercie posiada cztery standardy izolacji termicznej. Różnią się one między sobą m.in. wartością współczynnika Ud, grubością skrzydła drzwiowego, ościeżnicą czy wypełnieniem.

Kilka interesujących porad na temat doboru standardów termicznych znajdziesz w linku.

Wysokie standardy – charakterystyka drzwi zewnętrznych w ofercie Martom

Standard OPTIMAL 55  to produkt proponowany do domów o normalnym i niskim standardzie energetycznym. Cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów remontujących swoje domy, a także znajduje zastosowanie w pomieszczeniach gospodarczych. Więcej o budowie i parametrach drzwi OPTIMAL 55 przeczytasz w linku. Jego zaletą jest również bardzo atrakcyjna cena. 

Standard NORDIC 55 dedykowany jest  dla osób poszukujących drzwi do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Drzwi zewnętrzne NORDIC 55  to także gwarancja spełnienie warunków dofinansowania programu “Czyste powietrze” ( Ud od 1,3 W/m2K). Dowiedz się więcej o standardzie NORDIC 55

Grubość skrzydła aż 72 mm  jest wizytówką standardu ARKTIC 72. Posiada on znakomite właściwości izolacyjne  (Ud od 0.84 W/m2K), dzięki czemu drzwi zewnętrzne Arktic  sprawdzą się w domach energooszczędnych, w których roczne zapotrzebowanie na ciepło (według definicji NF40) jest niższe od 40 kWh/(m2/rok). Więcej o standardzie ARKTIC 72 przeczytasz na naszej stronie.Absolutnym liderem izolacyjności termicznej spełniającym, a nawet wyraźnie przewyższającym wymogi dla domów pasywnych jest standard PASSIVE 90. Rewelacyjny parametr Ud (od 0.63  W/m2K), imponująca grubość skrzydła 90 mm stawiają go w gronie zdecydowanych liderów na rynku. W linku znajdziesz szczegółowe informacje o standardzie PASSIVE 90.

Inteligentne rozwiązania dla drzwi wejściowych

Dla tych, którzy poszukują rozwiązań inteligentnego domu, MARTOM oferuje rozwiązania SMART w postaci klawiatury numerycznej Bluetooth & Code oraz czytnik linii papilarnych Biokey. To nie tylko wygoda w postaci braku konieczności używania klucza (kilkucyfrowy kod, Smartfon lub odcisk palca). To również najwyższy poziom certyfikatów bezpieczeństwa, a także pełna kontrola dostępu właściciela budynku. Więcej na temat inteligentnych rozwiązań dowiesz się tutaj.

Postaw na drzwi zewnętrzne wysokiej jakości

Nowoczesny dom

Jak widać, kupno drzwi zewnętrznych to decyzja, którą warto głęboko przemyśleć. Zazwyczaj planujemy ten zakup na lata. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, warto zasięgnąć opinii naszego doradcy (infolinia:  +48 661 550 311) lub skorzystać z formularza kontaktowego.

Zapraszamy również do salonów sprzedaży naszych partnerów handlowych w całej Polsce, z pewnością pomogą oni dobrać najlepsze drzwi wejściowe do domu.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

OFERTA

Podobne wpisy

Wianek świąteczny na drzwi zewnętrzne

Historia wieszania wianka świątecznego na drzwiach zewnętrznych

Wianek świąteczny to klasyczna dekoracja bożonarodzeniowa o zaskakująco głębokiej historii ściśle powiązanej z tradycją ubierania choinki.
5 ciekawostek o drzwiach

5 ciekawostek o drzwiach zewnętrznych — sprawdź, czy o nich słyszałeś!

Kiedy powstały pierwsze drzwi zewnętrzne, z jakich materiałów produkowano je w średniowieczu, a z jakich robi się to dzisiaj? Sprawdź sam!
Izolacyjność termiczna drzwi zewnętrznych

Izolacja termiczna drzwi – sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat

Dom, to przestrzeń, w której chcemy czuć się komfortowo. Aby taką stworzyć ważna jest niepozorna sprawa - izolacja termiczna drzwi.
Następny