Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Wiele już zostało powiedziane na temat tego, jak ważną rolę pełnią drzwi wejściowe do naszego domu. Powinny odzwierciedlać gust właściciela, zapraszać do wnętrza i cechować się solidnością – to oczywiste. Zarówno w nowym budownictwie jak i w przypadku remontów, drzwi zewnętrzne stanowią bardzo istotny element elewacji budynku. Dostosowując je kolorystycznie jak i wzorniczo do okien i bram garażowych, stanowią idealne uzupełnienie zewnętrznego wyglądu budynku.

 

Coraz częściej jednak  poprzez nadanie im indywidualnego charakteru np: (zastosowanie odmiennego koloru od pozostałej stolarki, wizualne powiększenie poprzez dodanie doświetleń bocznych i górnych, dobór designerskich dodatków jak pochwyty, klamki, aplikacje) stają się głównym elementem nadającym charakter budynku.

 

MARTOM posiada jedną z najbogatszych ofert dostępnych na rynku zarówno pod względem wzornictwa, kolorystyki, dodatków, jak i standardów termicznych.  Spośród oferty ponad 300 modeli każdy, nawet najbardziej wymagający inwestor skonfiguruje produkt dostosowany do swoich potrzeb i oczekiwań. Intuicyjny konfigurator  MARTOM  online pozwala w zaciszu domowym na spersonalizowanie drzwi krok po kroku, wycenę, a nawet możliwość wizualizacji  na projekcie lub zdjęciu budynku. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Oczywiście design to istotne, ale nie jedyne kryterium w wyborze drzwi. Na rynku jest wiele rodzajów drzwi zewnętrznych produkowanych z różnych materiałów. Najbardziej popularne to drzwi drewniane, aluminiowe, stalowe lub PCV. Wszystkie te materiały mają swoje zalety, ale również wady. Autorska technologia drzwi hybrydowych MARTOM to inteligentne  połączenie takich materiałów jak drewno, stal ocynkowana okleinowana i aluminium, które łączą swoje zalety jednocześnie eliminując wady. Przeczytaj więcej o technologi drzwi hybrydowych tutaj.

 

Mając na uwadze dobór drzwi pod względem izolacji termicznej warto jest się przyjrzeć współczynnikowi przenikania ciepła Ud, który określa, ile ciepła „ucieknie” przez 1 m2 drzwi. Im niższa wartość współczynnika Ud, tym dany materiał lepiej chroni przed strata ciepła.  Oczywiście najbardziej racjonalną zasadą przy wyborze standardu termicznego jest dostosowanie jego do standardu energetycznego budynku. To bardzo ważne, bo zapewni nam nie tylko komfort w jesienne i zimowe dni, ale również pozwoli zredukować koszty ogrzewania budynku. Współczynnik przenikania ciepła będzie uzależniony m.in. od tego, czy wybierzemy drzwi przeszklone, czy pełne.

 

MARTOM w swojej ofercie posiada cztery standardy izolacji termicznej. Różnią się one między sobą m.in. parametrem izolacji termicznej, grubością skrzydła drzwiowego, zastosowaną ościeżnicą, wypełnieniem. Kilka interesujących porad na temat doboru standardów termicznych znajdziesz tutaj. 

 

Standard OPTIMAL 55  to produkt proponowany do domów o normalnym i niskim standardzie energetycznym. Cieszy się dużym powodzeniem wsród klientów remontujących swoje domy, a także znajduje zastosowanie w pomieszczeniach gospodarczych. Więcej o budowie i parametrach drzwi OPTIMAL 55 przeczytasz tutaj. Jego zaletą jest również bardzo atrakcyjna cena. 

 

Standard NORDIC 55 dedykowany jest  dla osób poszukujących drzwi do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Wybór  drzwi NORDIC 55  to także gwarancja spełnienie warunków dofinansowania programu “Czyste powietrze” ( Ud od 1,3 W/m2K). Więcej informacji o standardzie NORDIC 55 dowiesz się tutaj

 

Grubość skrzydła aż 72 mm  jest wizytówką standardu ARKTIC 72. Posiada on znakomite właściwości izolacyjne  (Ud od 0.84 W/m2K) dzięki czemu drzwi Arktic  sprawdzą się w domach energooszczędnych, w których roczne zapotrzebowanie na ciepło (według definicji NF40) jest niższe od 40 kWh/(m2/rok). Więcej o standardzie ARKTIC 72 znajdziesz tutaj.

 

Absolutnym liderem izolacyjności termicznej spełniającym, a nawet wyraźnie przewyższającym wymogi dla domów pasywnych jest standard PASSIVE 90.Rewelacyjny parametr Ud (od 0.63  W/m2K), imponująca grubość skrzydła 90 mm stawiają go w gronie zdecydowanych liderów na rynku. Więcej o standardzie PASSIVE 90 przeczytasz tutaj.

 

Dla tych, którzy poszukują rozwiązań do domu inteligentnego MARTOM oferuje rozwiązania SMART w postaci klawiatury numerycznej Bluetooth & Code oraz czytnik linii papilarnych Biokey. To nie tylko wygoda w postaci braku konieczności używania klucza (kilkucyfrowy kod, Smartfon lub odcisk palca), ale również najwyższy poziom certyfikatów bezpieczeństwa, a także pełna kontrola dostępu właściciela budynku. Więcej na temat inteligentnych rozwiązań dowiesz się tutaj

 

Jak widać, kupno drzwi zewnętrznych to decyzja, którą warto głęboko przemyśleć. Zazwyczaj planujemy ten zakup na lata. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości warto zasięgnąć opinii naszego doradcy Infolinia :  +48 661 550 311 lub skorzystać z formularza kontaktowego. 

 

Zapraszamy również do salonów sprzedaży naszych partnerów handlowych w całej Polsce.

Jak pomocny był ten wpis?

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.