Drzwi z doświetlami. Najnowsze trendy w projektowaniu budynków.

Doświetla to nieotwierane, przeszklone elementy, które mogą uzupełniać drzwi zewnętrzne. Jeśli zdecydujemy się na projekt z doświetlami, skorzystamy podwójnie – nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym.

 

Jasno w środku…

 

Współcześnie wiodącym trendem związanym z projektowaniem drzwi zewnętrznych jest dodawanie do nich przeszklonych elementów. Dzięki nim po przekroczeniu progu znajdujemy się w przyjaznym, jasnym wnętrzu. Nie musimy montować dodatkowego, sztucznego oświetlenia, więc oszczędzamy sobie pracy, a przede wszystkim redukujemy koszty.

Większa dawka dziennego światła sprawia, że pomieszczenie, do którego wchodzimy, wydaje się bardziej przestronne – to sprytny zabieg, zwłaszcza jeśli dysponujemy niewielką i mało reprezentacyjną sienią.
 

…nowocześnie na zewnątrz

 
Tyle o wrażeniach, które fundują drzwi z doświetlami od wewnątrz. A co z wyglądem zewnętrznym budynku? Przeszklone elementy mają niebagatelny wpływ na to, jak prezentuje się cała bryła. Doświetla można dowolnie konfigurować i dopasowywać do własnego gustu. To element, który „zwykłym” drzwiom dodaje charakteru, jest niebanalnym i designerskim uzupełnieniem okien czy elewacji.

Doświetlami można się bawić – boczne i górne optycznie pomniejszą masywne drzwi, wąskie i pionowe sprawią, że całość będzie się prezentowała nowocześnie i intrygująco. Przeszklone elementy, mimo że najczęściej kojarzą się ze współczesnym trendem projektowania budynków, zaprezentują się ciekawie także w klasycznym budownictwie, w otoczeniu cegły czy drewna. Tu tak naprawdę ogranicza nas tylko fantazja!
 

Specjaliści w dziedzinie designu

 
MARTOM posiada w swojej ofercie drzwi dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Przed zakupem można skorzystać z konfiguratora na stronie internetowej, który zamieni pomysł na konkretny projekt. Oprócz standardowych, przeziernych przeszkleń, w MARTOM można wybierać m.in. przeszklenia reflex, piaskowane lub mleczne, lustro weneckie (widzimy, kto kryje się za drzwiami, sami zaś pozostajemy niewidoczni) i wiele, wiele innych.

Przeglądając ofertę, warto zwrócić uwagę na autorską technologię SIMPLE-ELEGANCE, w której szyba jest delikatnie cofnięta względem powierzchni skrzydła, co przekłada się na wysmakowany i niepowtarzalny wygląd drzwi. Kolekcja SIMPLE-ELEGANCE jest dostępna z tradycyjnym pakietem szybowym oraz aplikacją nieprzezierną, chroniącą prywatność mieszkańców przed ciekawskimi spojrzeniami. Specjaliści MARTOM pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub mieszkania!